İzmir Dome Güvenlik Kamera Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri

İzmir Dome Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri evinizi, işyerinizi, çalışanları siz olmadığınızda korumanın en önemli yollarından biridir. İnternette, haber programlarında ve televizyonda sürekli güvenlik kamerası sistemleriyle devamlı karşılaşıyoruz. Çünkü olan tüm olayları bu kamera sistemleri sayesinde doğru bilgiye ulaşmış oluyoruz. Güvenlik kamerası seçimi yaparken öncelikle ihtiyaçların belirlenip ona göre araştırma yapılması gerekir. Sistemin düzgün çalışması içinde kamera seçimine, lens seçimine ve kayıt cihazı seçimine dikkat edilmesi gerekir.

Güvenlik Kamerası Seçimi

Güvenlik kamerası sistemi sayesinde tek bir güvenlik görevlisi ile tüm bölgeleri izlemeye olanak tanır. Tek bir güvenlik görevlisi her yeri izleyemez. Bunun içinde güvenlik kamerasına ihtiyaç vardır. Güvenlik kamerası bir monitör, kayıt cihazı ve onları birbirine bağlayan kablodan oluşmaktadır. İstediğiniz yerde olmadan istediğiniz bölgeyi istediğiniz yerde rahat bir şekilde izlemenize imkan sağlamaktadır. Kamera alımında ihtiyaçların tam belirlenip ve uygun maliyetle karşılayacak ürünlerin tespit edilmesi gerekir. Güvenlik kamerası teknolojiye göre çok çeşitlenmiştir. Bunlar;

Kullanılan teknolojiye göre kameralar ikiye ayrılır. Bunlar;

  • Analog kameralar
  • IP kameralar’dır.

Kamera türüne göre de kamera çeşitleri dörde ayrılır. Bunlar;

  • Dome kameralar
  • Bullet kameralar
  • Kutu kameralar
  • PTZ kameralar

Güvenlik kameraları teknolojiye, türüne, özelliklerine ve maliyetlerine göre ayrılmaktadır. Bu kameralar alımı yapılırken ihtiyaçların belirlenip ona göre tercih yapılması gerekir. Ayrıca kamera seçimi yapmadan öncede yerinin belirlenmesi gerekir. Tüm bunlar ve daha fazlası belirlendikten sonra tercih edilmelidir.

İzmir Dome Güvenlik Kamera Sistemleri
İzmir Dome Güvenlik Kamera Sistemleri

Dome Kameralar

Dome kameralar diğer kameralara göre yani bullet ve kutu kameralara göre daha az fark edildiğinden daha çok tercih edilmektedir. Bu kameraları ilk bakışta fark edilmesi çok zordur. Dome kameralar sabit oldukları gibi değişken kameralar olması bakımından da dikkat çekmektedir. Ayrıca kızılötesi aydınlatma özelliklerine de sahiptirler.

İzmir dome güvenlik kamera sistemleri içerisinde bulunan güvenlik kameraları tavana monte edildiği gibi bir çıkıntıya da monte edilir. Fiziksel saldırılara karşıda bullet ve dome kameralara göre daha dayanıklıdır. Gövdeleri güçlü olan bir kamera olduğu için genellikle tercih edilen kameralar arasında yer almaktadır. Dome kamera oldukça da kaygan bir yapıya sahiptir. Kamera bu sayede kolaylıkla düşmez.

Dome Güvenlik Kamera Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Dome kameralar hırsızlık olduğu zaman gizli kamera görevi görürler. Bu kameraların kurulumu oldukça kolaydır. Dome kameralar iç mekân kullanımı için uygun oldukları gibi dış mekan kullanımı içinde uygundurlar. Hava şartlarına uygun olarak tasarlanmışlardır. Dome kameralar kolayca gizlenebilir ve gizli gözetim yapar. Bu kameraları kablolu veya kablosuz bulmakta mümkündür. Uzun ömürlü olmaları ve bütçeye uygun olmaları bakımından da tüketicilerin tercihleri arasındadır.

Dome Güvenlik Kamera Sistemleri Dezavantajları

Hırsızlığı önlemek konusunda diğer güvenlik kameraları gibi caydırıcılığı olmaz. Çünkü diğer kameralar fiziki ölçülerine göre dikkat çekerken bu kameralar fazla görünmez. Bu kameralar kırılmaya daha çok elverişlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir