İndirimli Güvenlik Kamerası Setleri Hangileri?
Güvenlik Kamera Sistemleri

İndirimli Güvenlik Kamerası Setleri Hangileri?

Günümüzün üçüncü gözü olarak tabir edilen güvenlik kameraları konusunda araştırma içerisine giren insanların sordukları sorular arasında indirimli güvenlik kamerası setleri hangileri? sorusu en çok cevap aranan sorular arasında geliyor. Hayatımızın her alanında güvenliğimiz bir ihtiyaç olarak karşımızda duruyor.

Kimi zaman önlem almak amacıyla, kimi zaman hayatın hiçbir anını gözden kaçırmak istemeyen insanların tercihi güvenlik kameraları oluyor. İndirimli güvenlik kamerası setleri hangileri? denildiğinde kişiler piyasa araştırma eğilimi içerisine giriyorlar. Bütçesine uygun kamera seçimi yapabilmek tüketiciler açısından önemli bir nokta oluyor.

Güvenlik Kamera Sistemleri Sinyal Teknolojileri

Güvenlik kamera sistemlerinde günümüzde kullanılan iki sinyal teknolojisi bulunuyor. Kamera seçimi yapmak isteyen kişiler tercihlerine göre ilgili teknolojilerden birisini seçiyorlar.

Bu sinyal teknolojileri;

  • Analog diye tabir edilen kablolu kamera sistemleri.
  • IP diye belirtilen internet bağlantılı sistemler.

Kamera seçiminde kişi için kullanım alanı önemli bir alan olarak belirtilirken, kişi seçimleri de bu noktada çeşitlilik sağlıyor.

İndirimli Güvenlik Kamerası Setleri Hangileri?

İndirimli Güvenlik Kamerası Setleri Hangileri?

Analog Kamera Sistemleri

Küçük alanların gözetimi konusunda tercih edilen kamera sinyal sistemi olarak belirtiliyor. Bu kamera türü bazı özelliklere sahiptir.

Bu özellikler;

  • Maksimum 800-1000 metre mesafelerde kullanılır.
  • Kablo üzerinden kullanım sağlanır.
  • Eski tip sistemlerin olduğu ya da uzun kablo gerektiren yerlerde kullanılır.
  • 4K’ ya kadar video çözünürlüğü sağlar.

Özellikleri gözetilerek daha çok küçük alanlı yerlerin gözetlenmesinde kullanılır. Bakımı, masrafları diğer kamera türüne göre daha kolaydır.

IP Kamera Sistemleri

Büyük çaplı merkezlerin kontrolünde daha çok tercih edilir. Kamera tipinde bazı özellikler bulunuyor.

Bu özellikler;

  • İnternet bazlı kameralardır.
  • Ağ üzerinden kullanım sağlanır.
  • 4K ultra HD video çözünürlüğüne sahiptir.
  • Kurulum maliyeti fazladır.

Devamlılık ve kullanılabilirlik durumlarına bakıldığında maliyetin fazla olmadığı kamera sistemleri olarak karşımıza çıkıyor. Kameraların IP teknolojisi sayesinde geliştirilmesi mümkün olduğundan tercih sebebi oluyor.

İndirimli Kamera Setleri

Serbest piyasa koşullarında müşteriler öncelikli olarak bütçelerine uygun bir seçim yapma telaşı içerisine giriyorlar. En az maliyetle maksimum faydanın sağlanması amaçlar arasında yer alıyor. Bazı kamera türlerinde indirim oranları daha fazla olabiliyor. Analog kameraların fiyatları, IP kamera fiyatlarına nazaran daha uygun oluyor.

Burada kameranın geliştirilmesinin mümkün olmaması ve internet özelliğinin bulunmaması büyük bir etken oluyor. Neutron markasının farklı modellerinde zaman zaman kampanyalar yaşanabiliyor. Aynı zamanda Haikon markası da indirim dönemi yakalanması gereken kamera sistemi fırsatı olarak karşımıza çıkıyor.

Kamera Sistemlerinde Kurulum

Güvenlik kamera sistemlerinde kurulum sağlamak için öncelikle yapılması gereken işlemin fizibilite çalışmasıyla başlaması gerekiyor. Kör noktaların ayarlanması ve güvenlik kamera sistemiyle uygun görüntü alınması öncelikli gereklilik oluyor. Bu işlemler gerçekleştirildikten sonra kablo çekim aşamasına geçiliyor. Kayıt alma kapasitesine göre cihazların kurulumu sağlanarak işlem sonuçlandırılıyor. Bağlantılar ve kabloların girişleri yapılarak sistem aktif hale getiriliyor.

Hayat akışında insanlar her an her yerde olamıyorlar. Bu nedenle her an kayıt alan cihazlara ihtiyaç duyuyorlar. Her türlü tehlikeye karşı alınabilecek tedbirleri araştırıyorlar. Bu noktada karşımıza güvenlik kamera sistemleri çıkıyor. Küçük yerlerde daha çok analog kameralar tercih edilirken büyük çaplı alanlarda internet bazlı kameralar mecburen tercih nedeni oluyor. İyi bir kamera seçimi için nitelikli bir araştırma içerisine girilmesi gerekiyor.

Kamera sisteminin depolama alanı, video çözünürlük oranı, saklama kapasitesinin en ince ayrıntısına kadar incelenmesi ihtiyaca göre belirlenecek kamera sisteminde önemli bir husus oluyor. Yağmura, rüzgara dayanıklı kameraların seçimi yapılıyor. Güvenlik konusunda sonradan pişman olmak istemeyen tüketiciler fiyat ve fayda oranlaması yaparak tedbirler almaya çalışıyorlar.