İzmir Araç Kamera Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri

İzmir Araç Kamera Sistemleri

Araç içi kamera satın almak için herhangi bir fikre sahip değilseniz, İzmir Araç kamera sistemleri rehberi tercihlerinizi belirlemede yardımcı olacaktır. Satın alırken nelere dikkat etmeniz konusunda sizlere destek olabilir. Aracınızda olmasını istediğiniz özellikleri belirledikten sonra araç kamerasını kolayca bulabilmenizde fayda sağlayacaktır.

Araç Kamera Sistemlerinde En İyisi

Araç içi kamera satın almak için kararsız kalabilmeniz olası bir durumdur. Çünkü teknolojiye oranla sürekli kendini yenileyebilen bir sistemdir. Bundan dolayı da birçok seçenek bulunmaktadır. Ayrıca kamera özelliklerinde değişkenlik ve bazı teknik açıdan farklılıklar olabilmektedir.

Aslında en önemlisi sizlerin bu konudaki beklentiniz doğrultusunda en iyi araç kamerasını seçmektir. Beklentinizi karşılayacak şekilde, istediğiniz özellikleri size sunabilen bir araç kamerası seçmek yine sizleri memnun edecektir. Duruma göre ya da araç modeline göre iyi bir kamera bulmak oldukça güçtür.

Araç Kamera Sistemleri için Kanal İhtiyacı Var Mı?

Aracınıza takılan araç kamerası için özellikler dahilinde kanal sayısı değişkenlik gösterebilir. Aracınızda kaç tane kamera olmasını istediğinizi ve kaç açıyı kapsamasını istediğinizi bu şekilde belirleyebilirsiniz.

Araç kullananlarda en fazla tercih edilenler arasında bulunanları sıralayacak olursak;

  • Bir Kanal yani ön tarafa bakan kamera,
  • İki Kanal da ön ve arka tarafa bakan kamera,
  • Ayrıca aracın yan kısımlarını da kaplayan 4 Kanallı bir kurulumdan oluşmaktadır.

Bütçe açısından kayıt kanallarının sayısı arttıkça gereksinimleriniz ve kullandığınız araca bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Özellikler artıp kanal sayısı çoğaldıkça maddi açıdan fiyat artış eğilimine girmektedir. Ayrıca kullanılan bazı araçlarda kameraların arka ya da yan kamera olarak monte edilmesi zor olabiliyor. Araç kamerası tercih ederken öncelikle aracınızın özelliklerini de göz önünde bulundurmanız sizlere fayda sağlayacaktır.

İzmir Araç Kamera Sistemleri

İzmir Araç Kamera Sistemleri

Park Modu – Park Konumunda Kayıt

Aracınızda bulanan araç kamerası park modu, aracınız kapalıyken dahi aracınızı korumak üzere tasarlanan özel bir kayıt türüdür. Darbe ya da vandalizm gibi durumlarda o anı yakalamak için oldukça önemlidir. Her araçta Park modu maalesef bulunmamaktadır. Bu moda sahip olan araç kamera sistemleri, park açısından kayıt özelliklerini de geliştirmesi gerekmektedir.

Park modu bir nevi hareket algılama ve ön bellek özelliği bulunan kayıt gibi teknolojileri kullanmak üzere tasarlanmıştır. Araç park etme modunu kullanmak istediğinizde öncelikle araçta bulunan kamerayı sabitlemeniz gerekir. Aynı zamanda araçlar için kullanılan özel bir pil takımı kullanmalısınız.

Bir takım kamera üreticileri park etme süreleri için yeterli miktarda güç sağlamayan pil kullanabilirler ve genel olarak da iklimsel açıdan sıcak bölgelerde kullanılmak üzere dayanıklı pil olmayabiliyor. Bundan dolayı da kamera kayıt kullanımında aksaklıklar olabilir. İzmir araç kamera sistemleri sizlere en güvenilir ve en doğru şekilde kamera sistemi hizmeti sunmaktadır.

Araç Kamerasında Video Kalitesi – Yüksek Çözünürlük

Günümüzde kullanılan birçok araç kamerası düşük fiyat çizgisinde olsa dahi oldukça iyi bir video kalitesi sunmaktadır. Aracınızda en iyi araç kamerası olmasını isterseniz, hem video kalitesi hem de dosya boyutu açısından bir denge de olması gerekir. Bunun nedeni de araç kameralarında bulunan bellek kartı alanlarının sınırlı bir yapıya sahip olmasıdır. Yüksek bit hızına sahip ve daha fazla yazma riski olabilmektedir.

Son teknoloji ile gelişmiş yeni oluşan sistemler, en iyi video kalitesini elde etmek için son sürüm işlemciler, sensörler, mercekler ve ürün yazılımlarına sahip olması gereklidir. Özelliklerine göre değişiklik gösteren bazı araba kameraları, görünüm açısından düzgün çekimler için daha yüksek çözünürlükleri bile destekleyebilecek özellikleri bulunabilmektedir.

İlgili Ürünler