İzmir Bullet Güvenlik Kamera Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri

İzmir Bullet Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik kameraları bir evde veya iş yerinde en önemli güvenlik unsurlarından biridir. Güvenlik önlemleri açısından büyük bir caydırıcılığa da sahiptir. Güvenlik kameraları sayesinde çok fazla güvenlik personeline ihtiyaç duyulmadan çok fazla alanın güvenliği sağlanabilir. Bu kameralar evler ve iş yerlerinin dışında resmi kurumlar, stadyumlar, çarşılar ve sokakların güvenliğini sağlamak açısından çok önemlidir.

Bullet Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik kamerası seçimi oldukça basit görünse de özelliklerini araştırıp alınmaya başlandığında güvenlik kamerası seçimi zorlaşmaktadır. Kamera seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli özellikleri şunlardır;

  • Görüş açısı
  • Görüntü kalitesi
  • Gece görüşü
  • Dayanıklılık

Bullet kameralar dome kameralar ile birlikte en çok tercih edilen kameralar arasındadır. Görünüşü ve özellikleri bakımından birbirlerine benzemektedirler. Bullet güvenlik kamerası genellikle dış ortamlarda kullanılmaktadır. Bullet kameralar genellikle sabittirler ve belli bir alanı gözlemlemek için kullanılır. Bu kamerayı kullandığınızda birden fazla kullanmanız gerekecektir. Çünkü izlenecek geniş alan varsa oraları izlemekte zorluk çekmektedir. Bullet kameraların görüntüsü bile caydırıcılığa sebep olur.

Güvenlik Kamerası Çeşitleri

Günümüzde hırsızlara karşı evinizi, işyerinizi korumak amacıyla birçok güvenlik kamerası çeşitleri bulunmaktadır. Bu kameraları şöyle sıralamak mümkündür;

  • Bullet güvenlik kamerası
  • Dome güvenlik kamerası
  • Taret güvenlik kamerası
  • PTZ güvenlik kamerası
  • Fisheye Balıkgözü güvenlik kamerası
  • Çok mercekli- Multi sensörlü güvenlik kamerası

Güvenlik kamerasının takılacağı alan ve amacına göre yukarıda sayılan kamera çeşitlerinden biri tercih edilebilir.

Bullet Kamera Güvenlik Sistemlerinin Avantajları

Bullet kameralar işlevsellik bakımından çok yönlü kameralardır. Bullet kameraları IP kameralar ve analog kameralar olabilir. Wifi güvenlik kameralarının çoğu bullet güvenlik kameralarının uygulamaları içerisindedir. Teknolojik gelişmelerin hızla gelişmesinden dolayı kablosuz IP güvenlik kameraları tüketiciler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Çift bantlı olması bakımından da oldukça avantajlıdır. Bullet kameralar marka ve modele göre de gece görüşü, termal sensör ve optik zum gibi gelişmiş teknolojileri de kullanmaktadır.

Bullet kameralar sinyal kesintileri ve bozulmalar gibi sorunları da ortadan kaldırmaktadır. Oldukça avantaja sahip bir kamera olması yönünden dikkat çekmektedir. Bu kameralar uzakta da takip edildiği için uzaktan da güvenlik önlemleri alınabilir. Ayrıca İzmir bullet güvenlik kamera sistemleri sayesinde bir kişi tarafından çok fazla alan gözlemlendiği için personel giderleri de en aza indirilmiş olur.

İzmir Bullet Güvenlik Kamera Sistemleri
İzmir Bullet Güvenlik Kamera Sistemleri

Bullet Güvenlik Kamera Sisteminin Dezavantajları Nelerdir?

Bullet kameraların yerleştirileceği yer çok önemlidir. Ayrıca görünürlük ve caydırıcılığı bakımından da önemlidir. Hareket kabiliyeti ve ışık yansıtması bakımından tercih edilecek bir güvenlik kamerasıdır. Fakat bu avantajlarının yanı sıra dezavantajları da bulunmaktadır.

Bullet güvenlik kameraları çok dikkat çeken görüntüye sahip olduklarından daha fazla kurcalanan kameralardır. Hırsızlık olaylarında hırsızların hemen dikkatlerini çektikleri bir kamera olmasından dolayı tedbir alma ihtimalleri bulunur. Ayrıca bu kameralarda yerleşik lazer filtresi bulunmayabilir. Bu lazer filtresinin bulunmaması durumunda da görüntüleme yeteneğini kaybeder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir