Bir yangın alarm sistemi satın almak, evinizi ve işyerlerinizi güvende tutmak için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. İzmir Yangın alarm sistemleri ile Yangın çıkması durumunda, söndürmek veya kaçmak için mümkün olan en kısa sürede haberdar olabilirsiniz.

Canları ve malları yangınların sonuçlarından korumanın ilk adımı yüksek kaliteli bir yangın alarm sistemi kurmaktır. Yükledikten sonra, her zaman en iyi şekilde çalıştığından emin olmak için sistemi bakımlı tutmak önemlidir. Yangın alarm sisteminizin bakım ve kurulumu için bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yangın Alarm Sistemine Genel Bakış

İzmir Yangın alarm sistemleri

İzmir Yangın alarm sistemleri / nasıl çalışır

Yangın alarmı, kapsama alanında insanları olası bir yangın, duman veya karbon monoksit oluşumu hakkında uyarmak için görsel ve işitsel sinyal kullanan birkaç cihazdan oluşan bir birimdir. Yangın alarmları genellikle konutlar ve ticari binalar için bölgesel kapsama sağlamak üzere yangın alarm sistemlerinde ayarlanır. Uyarı sinyali yüksek bir siren / zil veya yanıp sönen bir ışıktır veya her ikisini de içerebilir. Bazı yangın alarm sistemleri sesli mesaj gönderme veya telefon görüşmesi yapma gibi ek uyarılar kullanır.

İşlevselliğe ve entegre bileşenlere bağlı olarak, yangın alarm sistemlerinin birkaç sınıflandırması vardır.

  1. Otomatik yangın alarm sistemi duman veya ısı sensörleri gibi yangın dedektörleri aracılığıyla etkinleştirilir. Manuel yangın alarmları, manuel yangın butonları veya çekme istasyonları ile etkinleştirilir. Bir yangın alarm sisteminin birini veya diğerini dışlaması için bir neden yoktur. Her ikisi de aynı sisteme dahil edilebilir.
  2. Geleneksel yangın alarmlar sistemi tek bir ünite olarak çalışır ve denetlenmedikçe tam aktivasyon alanını saptayamaz. Adreslenebilir yangın alarmları, tehlikenin kaynağının daha kolay tanımlanması için kontrol paneline bağlı her bir yangın alarm dedektörü için özel olarak ayrılmış bir adrese sahiptir.
  3. Tek kademeli yangın alarm sistemi binadaki herkesi bir sensörün etkinleştirildiği konusunda uyarır. İki aşamalı yangın alarm sistemi , yalnızca ikinci aşamadan önce uygun önlemleri almaya yetkili veya bazı kişileri uyarır. Bu sistem, panik ve yetersiz korkunç tepkiyi önlemek için geniş kamusal alanlara (örneğin sağlık tesisleri) hizmet etmek üzere tasarlanmıştır.

En uygun yangın alarm sistemini belirlemek için, özel ihtiyaçlarınızı belirleyerek işe başlayın. Binanıza kaç dedektörün takılması gerektiğini düşünün. Mevcut güvenlik sisteminizle uyumlu bir yangın alarm sistemi seçin. Kaliteden ödün vermeden bütçenize uygun ekipman alımı gerçekleştirin. Yangın alarm sistemini doğru şekilde kurmak ve mevcut izleme ve güvenlik sisteminize düzgün bir şekilde entegre etmek için bizlerden destek alabilirsiniz.

Kullanılabilirliği artırmak için sustur düğmesi, acil anons ve yedek pil gibi ek özellikler içeren sistemleri tercih edebilirsiniz. Bir yangın alarm sisteminin belirli bir özelliğinin sizin hizmetinize uygun olup olmadığından emin değilseniz bizlere danışabilirsiniz.

İtfaiyeye başvurmak ve ilgili yangın kodları ve düzenlemelerini öğrenmek de iyi bir fikirdir. Hangisini satın alacağınıza karar vermeden önce çeşitli satıcılar tarafından sunulan yangın alarm sistemlerini karşılaştırdığınızdan emin olun.

Düşündüğünüz yangın alarm sistemlerinin kalitesi ve güvenilirliği hakkında fikir edinmek için mevcut ve önceki müşterilerimizin de fikirlerini alabilirsiniz. Ayrıca, iyi işleyen bir İzmir yangın alarm sistemleri olan arkadaşlarınızdan, ailenizden ve iş arkadaşlarınızdan öneriler alarak sistem mimarisini bunlara göre şekillendirebilirsiniz.

İzmir Yangın Alarm Sisteminin Temel Bileşenleri

İzmir yangın alarm sistemleri / Bileşenleri

İzmir yangın alarm sistemleri / Bileşenleri

Bir konvansiyonel İzmir yangın alarm sistemleri ise aşağıdaki cihazları kapsamaktadır:

  • Yangın alarm paneli
  • Dedektörler ve bazlar
  • Çağrı noktaları
  • Sirenler ve flaşörler
  • Güç kaynağı aksesuarları (yangın alarm pilleri)

Kablosuz İzmir yangın alarm sistemi, yangın kontrol paneli ile diğer cihazlar arasında herhangi bir kablo kullanmaz. Günümüzde kullanılan yangın alarmlarının çoğu kablosuzdur. En ileri kullanım akıllı teknoloji ve çeşitli yazılım uygulamaları ile akıllı bir eve entegre edilebilir.

Yangın alarm paneli (veya yangın alarm kontrol paneli – FACP) sistemin tabanı veya kontrol merkezidir. Diğer bileşenlerin ayarlarını kontrol eder ve bilgileri sistem üzerinden iletir.

Yangın dedektörleri ısı, duman veya karbon monoksit sensörleri olabilir. Bu tür acil durumların varlığını izlemek için binanın etrafına yerleştirilirler. Bazı gelişmiş sensörler radyasyonu bile algılayabilir. Yangın butonları veya çekmeler elle kontrol edilen yangın alarm sistemine aittir. Çoğu konut mülkü bunları kullanmamaktadır, ancak birçok işletme tesisi hala kullanmaktadır. Sirenler yüksek sesli siren sinyali yayar. Flaşörler görsel uyarılar içindir ve aralıklı veya dönen flaşlar (genellikle kırmızı veya beyaz) yayar.

İzmir yangın alarm sistemleri. Bir yangın alarm sistemi evinizi, iş yerinizi güvende tutar. İzmir Yangın alarm sistemleti Yangın çıkarsa...

İzmir Yangın Alarm Sistemleri / İhbar Butonu

Bir yangın alarm sistemi ana elektrik güç kaynağını birincil kaynak olarak kullanabilir. Elektrik kesintisi durumunda, sistem bir yangın alarmı pilinden oluşan ikincil güç kaynağına geçer. Geleneksel yangın alarmları için sık sık pil değişimi gerekir . Bazıları, parçalarını bir duvara veya tavana monte etmek için bir tornavida kullanmak gibi temel teknik becerilere ihtiyaç duyar. Bu tür teknik konularda bizden destek alabilir ve sisteminizde aksama olmaması için bizden yardım alabilirsiniz.

İzmir Yangın alarm sistemleri ile ilgili güncel yazıları takip etmek için tıklayın.

İzmir yangın alarm sistemleri konusunda yılların deneyimine sahip olan Doruk Elektronik, ücretsiz keşif ve projelendirme hizmeti ile birlikte, İzmir yangın alarm sistemleri ‘nizin temellerini atıyor. İzmir, Manisa, Muğla, Uşak ve Aydın da yangın alarm sistemleri için doğru ekip ile tanışın. İzmir Yangın alarm sistemlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın.

Yangın alarm sistemlerinin çalışma prensibi ile ilgili bilgi almak için tıklayın.