Kablosuz Kamera Sistemleri Fiyatları
Güvenlik Kamera Sistemleri

Kablosuz Kamera Sistemleri Fiyatları

Kablosuz kamera sistemleri fiyatları kullanılacak kamera markasına bağlı olarak değişim gösterir. Kamera sisteminin taktırılacağı alan ve sistemde kaç adet kamera kullanılacağı, kameraların görüş açıları mesafesi fiyatları etkileyebilir. Kablosuz kamera sistemleri kendi içlerinde birkaç kategoriye ayrıldıkları için kategori farklılığına bağlı olarak fiyat skalaları belirlenir.

Kablosuz Kamera Sistemi Nedir?

İlk başlarda kullanılan güvenlik kameraları bir kablo yardımı ile elektrik vasıtasıyla çalışırlardı. Kablosuz kamera sistemleri de genel olarak güvenliğin sağlanması amacı ile kullanılmaktadır. Fakat kablosuz kamera sistemlerinde elektriksiz bir çalışma durumu söz konusudur.

Kablosuz internet ağı gibi düşünülebilir. Kameralar kabloya ve elektriğe ihtiyaç duymadan bulut sistemi ile görüntüleri ve duyulan sesleri kaydeder. Bu bağlamda kaydedilen her şeyin gönderimi de elektriksiz bir şekilde alıcılar yardımı ile gerçekleşir.

Kablosuz Kamera Sistemlerinde Uzaktan Görüntüler İzlenebilir Mi?

Kullanılacak kamera sistemine göre, akıllı cihazlara yüklenmesi gereken bazı adresler bulunmaktadır. Bu adreslere kısaca IP adresi adı verilir. İlgili adres akıllı cihazlara yüklendikten sonra kamera sistemleri ile bağlantı kurularak görüntü ve seslere uzaktan dahi erişim sağlanmış olur.

Kablosuz Kamera Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Kablosuz kamera sistemlerinin kablolu sistemlere nazaran birçok avantajı bulunur.

Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Kablosuz olduğu için dikkatli bir şekilde bakılmadığında fark etmek zordur
  • Elektriğe ihtiyaç duymadan çalışabildiği için elektrik kesintisinde çalışmasını durdurmaz
  • Bulut sistemi kullanarak veri akışı sağladığı için uzak mesafelerden bile canlı görüntü seyredilebilir.
  • Kayıt sistemleri sayesinde geçmiş görüntülere kolaylıkla ulaşım sağlanabilir

Fiyat performans bakımından değerlendirildiğinde kablosuz kamera sistemleri oldukça avantajlı bir yatırımdır. Güvenliği sağlamak istenilen yerin görüntülerinin sadece akıllı cihaz ve internet sayesinde izlenebilecek olması, kullanılacak alanda bulunamayacak kişiler için çok büyük bir avantaj sağlar.

Kablosuz Kamera Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Özellikle site kontrollerinde tercih edilen kablosuz kamera sitemleri iş yerlerinde, üretim alanlarında, evlerde, otellerde, fabrikalarda ve daha birçok yerde kullanıma uygundur. Elektriğin olmadığı dağ evlerinde kablosuz kamera sistemleri ile güvenliği sağlamak mümkündür.

Üretim sistemlerinde kullanılan kablosuz kamera sistemleri sayesinde personelin çalışma durumu ve kurallara uygun davranıp davranmadıkları izlenerek tespit edilebilir. Olası bir suç işlenmesi durumunda suçlunun belirlenebilmesi açısından görüntüleri kaydediyor olması büyük bir avantajdır.

Güvenliğin sağlanması gereken her yerde, bu alanlara dış mekanlarda dahil, kablosuz kamera sistemleri tercih edilebilir. Özellikle ebeveynlerin çalıştığı durumda bakıcıya bırakılan çocukların gözlemlenebilmesi ve ortam sesinin dinlenebilmesi açısından ayrıca canlı olarak ulaşılabilir olması sebebiyle oldukça avantajlıdır.

Kablosuz Kamera Sistemleri Fiyatları

Kablosuz Kamera Sistemleri Fiyatları

Kablosuz Kamera Sistemlerinin Görüş Mesafesi Ne Kadardır?

Açık alanda kullanılan kablosuz kamera sistemlerinin görüş mesafeleri genellikle 400-600 metre arasında değişebilmektedir. Bu mesafe kapalı alanlarda özellikle ev gibi küçük ortamlarda daha düşük olmakla birlikte yaklaşık 50-150 metre arasında değişim gösterir. Kablosuz kamera sistemlerinin ana hatta yakınlığı görüş mesafelerini oldukça etkiler.

Ana hattan uzak olan kablosuz kamera sistemlerinde görüntü mesafesi oldukça azdır. Ana hatta yaklaşıldıkça görüş alanının uzayacağı bilinmelidir. Bu sebeple kullanılacak kablosuz kamera sistemlerinin ana hat üzerine kurulması gerekir.

Kablosuz Kamere Sistemlerinin Kayıt Süresi Ne Kadardır?

Tercih edilen kablosuz kamera sistemlerinin çeşidine göre kayıt süreleri değişmektedir. Fakat genellikle iş yerlerinde kullanılan sistemlerin kayıt süreleri yaklaşık bir ay kadardır. Ev ya da ofis gibi yerlerde kullanılacak olan kablosuz kamera sistemlerinin kayıt süreleri iki hafta ile dört hafta arasında değişebilir.

Kullanıcının seçeceği kamera sistemine göre kayıt süresi değişir. Kamera sistemlerinde görüş açısının uzunluğuna bağlı olarak, kablosuz kamera sistemleri fiyatları da değişebileceği unutulmamalıdır.

İlgili Ürünler