İzmir Hırsız Alarm Sistemleri, ev ve iş yerinizin güvenliği için en temel sistemler arasında yer almaktadır ve bu alarm sistemlerinin kablolu ya da kablosuz olarak farklı modelleri mevcuttur. Uygulama alanları düşünüldüğünde her iki yönteminde hem avantajlarının hem de dezavantajlarının olabileceği bilinmelidir. Hangi hırsız alarmının sizin için daha uygun olduğu ise Doruk Elektronik uzmanları tarafından mekanınızda yapılan keşif gezisi sonrasında belirlenecektir.

Hırsız Alarmı Kaç Çeşittir?

İzmir Hırsız Alarm Sistemleri

İzmir Hırsız Alarm Sistemleri / DSC

Kablolu ya da kablosuz olması fark etmeksizin hırsız alarm sistemlerinin kesinlikle uzman kişiler tarafından kurulması gerekmektedir. Ancak kablolu İzmir Hırsız Alarm Sistemleri için kesinlikle elektrikçiye ihtiyaç vardır. Fakat kablolu alarmın sık sık bakımının yapılması gerekmektedir. Güvenilir ve sağlam olmasının yanı sıra profesyonel olarak takılmadığı durumunda kesinlikle hırsızlık gibi bir durum da gerekli uyarıyı veremeyecektir. Kablolu İzmir Hırsız Alarm Sistemleri için elektrikçiye ihtiyaç duyulması bunun işçilik maliyetlerini de arttırdığı anlamına gelmektedir. Tüm kablolu alarm sistemleri bir kontrol paneli ile çalışmaktadır ve elektronik sensörler üzerinde çalışmaktadır.

İzmir Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemi Maliyeti Nedir? Hırsız Alarm Sistemi, Alarm Sistemi, Alarm Sistemi Fiyatları Ne Kadar? İzmir hırsız alarm sistemleri

Kablosuz İzmir Hırsız Alarm Sistemleri ise kullanımı ve kurulumundaki kolaylığı ile dikkat çekmektedir. Farklı tip pek çok kablosuz hırsız alarmı bulunmaktadır. Kablosuz hırsız alarmları kablo alt yapısının bulunmadığı veya yeni kablolama yapmanın mümkün olduğu müze veya tarihi binalar gibi koruma alanları için idealdir. Bu alarm sistemlerinde radyo sinyalleri aracılığı ile kontrol paneline erişerek pille çalışmakta olan bir sistemdir. Bu alarm sisteminde ise pillerin belirli aralıklar ile değişiminin yapılması gerekir.

Sesli hırsız alarmı, bu alarm sisteminde herhangi bir panel ya da alarm izleme şirketine bağlı bir hizmet bulunmaz. Alarm herhangi bir müdahaleye maruz kaldığı anda çok yüksek bir siren sesi ile devreye girmektedir ve bu sayede çevresindeki kişilere uyarı vererek, hırsızlık için uyarıcı bir etki göstermesi hedeflenir. Sesli alarm sisteminin dezavantajı bir alarm sistemine bağlı olmaması nedeni ile bu alarmdan uzaklaştığınızda anda haber alamaz ve polis vs. yetkililere de uyarı gönderemezsiniz.

Otomatik hırsız alarmı, alarm çaldığında numaranıza ya da alarm şirketine bildirilen kişinin aranması ile hırsız alarmı devreye girmektedir. Alarmın bilinmeyen bir neden ile çalışması durumunda ise anında yetkililere bilgi verilmektedir. Bu alarmın çalışabilmesi için bir telefon hattına ya da güçlü bir telefon bağlantısına ihtiyaç bulunur.

İzlenen hırsız alarmı,  bu alarm türünde ise alarm tetiklendiğinde anında izleme merkezine uyarı gönderilmektedir. Bu alarm için yıllık ya da aylık bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Akıllı İzmir Hırsız Alarm Sistemleri, akıllı ev güvenlik sistemlerinde tercih edilebilecek bir yöntemdir ve alarm tetiklendiğinde kişi akıllı bir telefon aracılığı ile uyarılmaktadır. Bu alarm sistemi evinizde olağanüstü bir durum oluştuğunda anında uyarı vermekle kalmaz aynı zamanda evinizde kullandığınız farklı sistemler ile de entegre edilebilir.

Hırsız Alarm Sistemi Maliyeti Nedir?

Hırsız alarm sistemleri ihtiyaca uygun bir şekilde belirlenmektedir ve kişinin seçtiği teknoloji alarm sisteminin fiyatı üzerinde etkili olmaktadır. Gelişmiş alarm sistemleri daha yüksek maliyetli olmasına karşılık daha yüksek güvenliklidir.

Hırsız alarmı seçiminde Doruk Elektronik tarafından keşfe gelen profesyonel ekibe alarmdan beklentilerinizi ve isteklerinizi tam olarak belirtmelisiniz. Alarmlarının kurulumu sürekli yapılmadığı ve her istenildiğinde değiştirilemeyeceği için ilk kurulumun doğru olması büyük önem taşımaktadır. Alarm sistemlerini değiştirmeniz mümkün olmasına karşılık bu sürekli olarak maliyete neden olacağı için ilk kurulumda dikkatli olunması bu nedenle de büyük öneme sahiptir. Gelişmiş sistemler maliyetli gibi görünüyor olsa da uzun vadede daha etkili koruma ve güvenlik sunabilir.

Hırsız alarm sistemlerimiz için tıklayın.

Hırsız alarm sistemleri