Ürünlerimiz ve ayrıntılı ürün özellikleri için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Güvenlik kamera sistemleri evinizi veya işyerinizi korumak için en güçlü araçlardan biridir. Ayrıca görüntü kalitesi, boyutu ve kablosuz özelliklerinde yapılan teknolojik ilerlemeler sayesinde, kullanabileceğiniz tüm seçenekleri anlamanız da önemlidir. Çünkü özelliğini bilmediğiniz bir kameranın sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacağınızı bilemezsiniz. Bazı kameralar bazı durumlar için daha uygundur, bu nedenle iş için doğru güvenlik kamera sistemlerini seçmek size daha çok zaman, hayal kırıklığı ve para tasarrufu sağlayabilir. İzmir güvenlik kamera sistemleri olarak doğru kamera seçiminde sizlerin yanındayız.

Güvenlik Kamera Sistemlerinin Avantajları

güvenlik kamera sistemleri

güvenlik kamera sistemleri

Güvenlik kamera sistemleri düşündüğümüzden çok daha güçlü araçlardır. Asıl görevleri suçu caydırmak değil, suçları aydınlatmak için kullanımıdır. Tabiki caydırıcılık olarakta kullanılabilir. Son yıllarda tüm firmalar şirketler ve ev sahiplerinin mülklerini güvende tutmak, işyerlerini ve personellerinin çalışma durumlarını takip etmek için güvenlik kamera sistemlerine başvurduğu görülmüştür. Özellikle İzmir bölgesinde birçok esnaf ve yazlık bölgelerinde ki evlerde güvenlik kamera sistemleri çalışmalarımız artmıştır.

Peki ama güvenlik kameralarının sizlere nasıl olabilir:

 • Güçlü bir görsel caydırıcılık sağlarsınız
 • Geçen araçları ve plakaları belirleyebilirsiniz
 • Etrafta olmadığınızda bölgeyi izleyebilir ve tehlikeleri görebilirsiniz
 • Yangınları algılamak için kullanabilirsiniz
 • İzinsiz giriş tespiti yapabilirsiniz
 • Şüpheli trafiği tespit edin (örneğin, evin dışında duran biri)
 • Nesne kaldırma algılama (birisinin arka bahçenizden veya kulübenizden bir şeyleri ne zaman çıkardığını bulabilirsiniz)
 • Birisi evinizin çevresine geldiğinde bildirim gönderebilir

4 farklı güvenlik kamerası türü vardır:

 • Sabit iç mekan kameraları
 • Dome kameralar
 • PTZ kameralar
 • Bullet kameralar

Sabit iç mekan kameraları

Sabit iç mekan kameraları , çeşitli tarzlarda gelen sabit kameralardır. Uygun fiyatları ve kullanım kolaylıkları nedeniyle popülerdirler.

Güvenlik kamera sistemleri

Sabit iç mekan kameraları / Güvenlik kamera sistemleri

Dome güvenlik kameraları

Dome kameralar , bir mağazanın, bir bankanın veya bir devlet dairesinin tavanında muhtemelen fark ettiğiniz karanlık, ampul şeklindeki cihazlardır. Kurcalamaya dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Estetik ve dayanıklıdır.

İzmir Güvenlik Kamera Sistemleri

Dome Kameralar / İzmir Güvenlik Kamera Sistemleri

Ptz güvenlik kameraları

PTZ kameralar (pan-tilt-zoom kameralar) yan yana kaydırmanıza, yukarı ve aşağı yatırmanıza ve uzaktan zum yapmanıza olanak tanır. Geniş bir görüş açısınız varsa, bir PTZ kamera diğerlerine göre daha dolgun bir görüntü elde edebilir. Genellikle binaların dış cephelerinde kullanılan ve geniş bahçe, arazi izlenimi için kullanılmaktadır. İzmir güvenlik kamera sistemleri olarak geniş açısı ve zoom kalitesi ile Dahua Markası en çok tercih edilen modellerimiz arasındadır.

İzmir Güvenlik Kamera Sistemleri

Dahua Ptz Kameralar / İzmir Güvenlik Kamera Sistemleri

Bullet güvenlik kameraları

Bullet kameralar iç veya dış mekanlarda kullanılabilen sabit kameralardır. Bu muhtemelen güvenlik kameralarıyla ilişkilendirdiğimiz en geleneksel tasarımdır. Diğer seçeneklerden biraz daha büyüktürler, ancak bunlar genellikle güvenlik kamera sistemi kitlerinde bulunur.

İzmir Güvenlik Kamera Sistemleri

Bullet Kameralar / İzmir Güvenlik Kamera Sistemleri

Tüm bu kamera türlerini iki kategoriye ayırabiliriz: kablosuz güvenlik kamera sistemleri ve kablolu güvenlik kamera sistemleri.

Her ikisinin de artıları ve eksileri var: Kablosuz kameralar , WiFi üzerinden veri aktarım hızları arttıkça ve kablosuz bağlantılar daha güvenilir hale geldikçe son on yılda popüler hale geldi. Bunlar genellikle genel gözetim, bebek monitörleri ve dadı kameraları için kullanılır.

İki farklı kablosuz kamera türü de vardır: geleneksel kablosuz kameralar ve kablosuz kameralar .

Geleneksel Kablosuz ve Kablosuz Kameralar

IP kamera olarak da bilinen geleneksel Wi-Fi kameralarda, kameraya güç sağlamak için duvara takılması gereken güç kabloları bulunur. Bu, hem iç hem de dış mekan kablosuz kameralar için geçerlidir. Elektrik prizlerine erişim nedeniyle iç mekan kullanımı için kurulumu nispeten kolay olsa da, bu kameralar dışarıya yerleştirildiğinde biraz daha karmaşık hale gelebilir. Evinizin tasarım kablolarına bağlı olarak, bu kameraların montajı açıkta kalan kabloları en aza indirmek için biraz incelik gerektirebilir.

Kablosuz kameralar pille çalışır ve Wi-Fi kullandıkları için harici kablolama yoktur. Dahua, Haikon, veya Dunlop kamera gibi bazı kablosuz kameralar da hava koşullarına dayanıklıdır, böylece dışarıya yerleştirilebilirler. Bazı kablosuz kamerala yönlendiricinize takılması gereken bir baz istasyonu gerektirir. Bu nedenle, kameraların kendileri kablosuz olmasına rağmen, sistem tamamen kablosuz değildir.

İzmir güvenlik kamera sistemleri olarak 16’dan fazla markanın yetkili satış temsilcililiğini yaparak projelerinize en uygun güvenlik sistemi seçimini yapıyoruz. Ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetimizden yararlanmak için hemen arayabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KEŞİF PROJELENDİRME VE TEKLİF İÇİN: +90 532 742 49 57  /  +90 232 234 50 05

Proje detaylarınızı mail göndermek için hemen tıklayın

Kablolu kameralar söz konusu olduğunda , iki farklı tür kameranız da vardır.  Bunlar ise analog kameralar ve POE kameralardır (güç ethernet üzerinden).

Alarm ve Kamera Sistemleri ile ilgili güncel haber ve içerikler için alarmkamerasistemi.net sitemizi takip edebilirsiniz.