Ev İçi Kamera Güvenlik Sistemi Nedir?
Güvenlik Kamera Sistemleri

Ev İçi Kamera Güvenlik Sistemi Nedir?

Geçmişten günümüze kadar insanların en çok korktukları şey evde başlarına bir şey gelip gelmeyeceğidir. Bu durumda ev içi kamera güvenlik sistemi nedir? Sorusu çok merak ediliyor. Ev içinde oluşabilecek problemlere karşı güvenlik ve tedbir amaçlı olarak kullanılan bir görüntüleme sistemidir. Bu kamera sistemleri sayesinde evde olmadığınız zamanlarda oluşacak tehlikeleri görüntüleme, izleme gibi kayıt işlemleri yapar. Bakıcıya bırakmış olduğunuz çocuğunuzu, hasta takibini, hırsızlık olayları gibi tüm sorunları sıkıntıları ev güvenlik kamera sistemleri sayesinde izleyebilirsiniz.

Kamera Güvenlik Sistemleri

Teknolojinin gelişmesiyle beraber günümüzde oluşan hırsızlık vb. gibi olaylardan evimizi, işyerlerimizi korumak isteriz. Bir güvenlik görevlisinin göremeyeceği alanları ev güvenlik kamera sistemleri sayesinde görünmeyen kaydet olmayan yerler güvenlik kamera sistemleri sayesinde kaydedilir. Güvenlik kamera sistemleri sayesinde gerekli önlemler alınıyor ve yapılan suç varsa onun önüne geçiliyor. Güvenlik kamera sistemleri ihtiyaca göre belirlenip planlanarak doğru seçim yapılmalıdır. Kullanım yerine göre seçim yapıldığında bu kamara sistemlerinde verimlilik alınır. Çözünürlüğü yüksek olan kamera sistemleri tercih etmeniz işinizi daha çok kolaylaştıracaktır. Birçok ev güvenlik kamera çeşitleri bulunmaktadır.

Bunlar;

  • D-Link HD 180 Panoramik Kamera DCS-960L
  • Somfy Visidom ICM100 Gece Görüşlü İç Mekan Kamerası
  • Somfy One Güvenlik Kamerası
  • Somfy Outdoor Kamera

Ev içi güvenlik kamera seçiminde yararlanabileceğiniz yüksek çözünürlüğe sahip birçok kamera bulunmaktadır.

Ev İçi Kamera Güvenlik Sistemi Nedir?
Ev İçi Kamera Güvenlik Sistemi Nedir?

Somfy Visidom ICM100

Bu kamera ile evinizi akıllı telefon sayesinde her an izleyebilirsiniz. Siz evde olmadığınız zamanlarda bile hareket detektörü sayesinde otomatik olarak kayıt yapar. Size bildirim olarak gönderir. Mesela evinizde birinin olduğunu size bildirim olarak gönderir. Çalışan anne ve babalar çocuklarını anlık olarak takip edebilme, çift yönlü ses iletimi sayesinde iletişimi kurulabilir. Bu kamerayı evinizde ki güvenlik sistemi ile eşleştirdiğinizde aklınıza takılan tüm problemleri halletmiş olacaksınız. Kolay kurulum olan ve rahat kullanım sağlayan bir cihazdır. Bu cihazla çocuğunuzu takip edebilirsiniz. Bakıcıyla olan ilişkilerini gönül rahatlığıyla izleyebilirsiniz.

Somfy One Güvenlik Kamerası

Tüm özelliklere sahip bir kameradır. Evinize olabilecek bir saldırıyı ya da hırsızı korkutmak amacıyla hareket sensörü siren içeren kamerası sayesinde hırsızı korkutup kaçırır. Bu kamerayla evinize anında müdahale edebilirsiniz. Akıllı telefon sayesinde de sireni manuel olarak tetikleyebilirsiniz. Somfy one hareket algılama yeteneği oldukça gelişmiştir. Size yanlış bildirim gelmez. Evinizde evcil hayvanın gezinmesinden dolayı bildirim gelmez. Doğru algılama kapasitesi oldukça yüksektir. Evinizin tam güvende olduğunu bu cihaz sayesinde hissedeceksiniz. Somfy outdoor kamera ile de evinize birinin yaklaştığında size bildirim gönderecektir. Dış mekân kamerası olarak oldukça güvenilirdir. Her iki kamera ile de evinizi ve kendinizi tam güvene almış olursunuz. Sadece bildirim olarak göndermez video kaydı da gönderir.

D-Link HD 180 Derece Panoramik Kamera DCS-960L Güvenlik Kamerası

Tüm odanızı 720p kalitesiyle tüm noktasına varana kadar görebilirsiniz. Yüksek çözünürlük ve video kalitesi ve az bozulmasıyla dikkat çekmektedir. Tam bir görüş alanı sağlayarak tüm odada bir kamera kullanmanızı sebep olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir