kablosuz kamera sistemleri izmir
Güvenlik Kamera Sistemleri, Genel Haberler

Kablosuz Kamera Sistemleri İzmir Doruk Elektronik

Kablosuz Kamera Sistemleri İzmir

Güvenlik seviyesinin üst seviyede olması her zaman sizler için önem arz etmektedir. Ev ya da iş yerinizde olmadığınız bir vakitte de orayı izleme fırsatı yakalamak istersiniz. Bunu hem denetim hem de ev ya da iş yerinizin denetimini sağlamak amacıyla da yapabilirsiniz. Suç ortaya çıkması, güvenlik önemli açısından da güvenlik kameraları yerleştirilir ki, bu çok önemli bir konumdadır. Günümüzde teknolojiyi takip ettiğimizde oldukça gelişmiş bir hal aldığını görüyoruz. Bunun da devamında bu gelişmenin bize farklı senaryo ve imkanlar getirmesine olanak sağlamaktadır. En çok da görüntümle servisi amaçlı çalışmalar yapılmıştır ki bu alanda yapılan çalışmalar sonuç vermiştir. Şüphesiz buna verilebilecek en büyük örneklerden bir tanesi de kablosuz kamera sistemleri diyebiliriz.

Kablosuz Kamera Sistemleri İzmir

Kablosuz Kamera Sistemleri İzmir

Kablosuz kamera sistemleri İzmir de nerede alınır? Gibisinden sorular sorabilirsiniz elbette. Öncelikle sizlere kablosuz kamera sistemleri hakkında mantığını kavramanız açısından detaylı bilgi verelim. Öncelikle kullanacağınız bu sistemin bir çok avantajının olduğunu bilin. Kamera sistemleri oluşturulduğunda masraf olduğunu hepimiz biliriz. Günümüz teknolojisi ile birlikte bu masrafların bir bölümü kablolara ayrılmaktadır. Aynı şekilde bu kabloların söz konusu yere döşenmesi de hem tadilat hem de masraf çıkarmaktadır. Duvar kırma buna verilebilecek en basit örnektir ki bundan sonrasında duvara sıva ve ardından gelen boya işlemi masrafı yükseltmektedir. En çok da birden fazla kamera kullanılacaksa ve birden çok görüntülenme alınmak istiyorsa kablosuz kamera sistemleri çok kullanışlı bir yapıdadır.

Kablosuz Kamera Sistemleri Nedir?

CCTV görüntü ve ses aktarımı yapılarak sistemin oluşturulduğunu sizlere bildirmek isteriz. Uyduyu aracı kullanarak ve radyo dalgalanmalarından faydalanarak kablosuz kamera sistemleri işlevli bir şekilde çalışmaktadır. Bu kameralar da kendi alanında iki kısma ayrılmaktadır. Bunlardan bir tanesini IP CCTV olarak adlandırabiliriz diğeri ise analog CCTV olarak tanımlanmaktadır. Peki bunların farkı nedir? Diye sormak hakkınızdır biz de sizlere bu konuda bilgi vermek isteriz.

Analog Kameralar

Radyo dalgalarından aldıkları görüntüleri sinyaller aracılığıyla sisteme gönderilir. Ayrıca sadece tek bir yönden de değil birden fazla izleme olanağı verdiği gibi maliyeti de hiç yüksek değildir. Ayrıca üçüncü kişi tarafından da izlenilebileceğini söyleyebiliriz. Aynı şekilde görüntü kalitesi biraz düşük olabilmektedir. Bunun da elbette bir sebebi vardır. Çünkü analog kameralar, kablosuz kamera sistemleri arasında radyo dalgaları ile çalışırlar. Birden fazla cihaz ile aynı anda çalıştığı için normal olarak görüntü kalitesinde azalma meydana gelebilir. Sinyal iletim mesafesi ortalama olarak 100 metre civarındadır diyebiliriz.

IP Güvenlik Kameraları

Kablosuz kamera sistemleri İzmir çevresinde kuracak iseniz Doruk Elektronik bu alanda sektörde hizmet veren başarılı bir tane firmadır. Bu kameralar arasında IP Güvenlik kameraları da yer almaktadır. Sizlere şimdi de kablosuz bu kameralardan bahsedeceğiz. Bu kameralar da her ne kadar analog kameralar gibi olsa da ayrılan müthiş bir yönü bulunmaktadır. IP güvenlik kameraları analog kameralar ile kıyaslandığında görüntü kalitesinin daha yüksek olduğu görülür. Bu da net bir şekilde aktarma işleminin yapılmasına olanak vermektedir. Ayrıca güvenlik yönüyle de diğerine göre daha sağlam bir hizmet verdiğini söyleyebiliriz. En çok da beğenilen yönünün sinyal mesafesinin 4 ve hatta bazı durumlarda 5 km kadar bir etkiye sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Sizler de bu ve benzeri kablosuz kamera sistemleri İzmir içerisinde kendinize uygun olanı seçip karar verdikten sonra hemen yaptırabilirsiniz; bu sayede da güvenli bir iş yeri için, daha güvenli bir ev için elinizden geleni yapmış olursunuz.

Kablosuz kamera sistemleri İzmir teknik servis ve yetkili bayi olarak Doruk Elektronik ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Kablosuz kamera sistemlerine gözatmak için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizi takip edin.

İlgili Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.