Güvenlik kamera sistemi İzmir
Güvenlik Kamera Sistemleri

Kamera sistemi İzmir CCTV, Analog Kamera, IP Kamera

Kamera sistemi İzmir sayesinde işletmeler ya da ihtiyaç duyulan her alanda oluşabilecek güvenlik ihlallerinin engellenmesi amaçlanmaktadır. Güvenlik kamera sistemi olarak kullanılan en yaygın sistem CCTV’dir. Bu kamera sistemi tüm şartlara uyum sağlamaktadır ve tek bir kalıpta kullanılabilmektedir. Fakat bu sistemin yaygın olarak kullanılması her mekana uygun olacağı anlamına gelmemektedir. Kamera sistemindeki asıl amaç ihtiyacı tam olarak karşılayabilmesi ve tüm şartlara uyabilmesidir. İhtiyaçlarınızı doğru belirleyebilmek ve size en optimum sistemi kurabilmek için hemen bizimle iletişime geçin.

Kamera Sistemi İzmir Kurulumunda Bilinmesi Gerekenler?

Güvenlik Kamera Sistemi İzmir

Güvenlik Kamera Sistemi İzmir

Kamera sistemleri bir kere kurulmaktadır ve sonrasında değişimleri pek mümkün olmayabilir. Bu neden ile kamera sistemlerinde ihtiyacınıza göre en uygun sistemin seçilebilmesi için Doruk Elektronik kamera sistemini 3 ayrı aşamada incelemektedir. Mekana keşif düzenlenmektedir. Mekana en uygun kamera seçimi, kayıt sistemi seçimi ve izleme sistemi seçimi yapılmaktadır. Kamera sistemi İzmir olarak  en iyi fiyat ve en iyi hizmet politikası ile hizmetimize devam etmekteyiz.

Kamera Seçimi Nasıl Yapılır?

Güvenlik Kamera Sistemi İzmir

Güvenlik Kamera Sistemi İzmir

Kamera sistemi İzmir işletmenin kamerayı iç ortam da mı yoksa dış ortamda mı kullanılacağına göre farklı kamera kasası seçimi önermektedir. Dış ortamda kullanılacak olan kameraların daha muhafazalı olması gerekmektedir. Dış ortamda kullanılacak olan kameralar IP koruma sınıflarına göre dahil olan bullet kamera ya da muhafazalı kutu kameradır. Farklı sınıftaki kameralar farklı muhafaza yöntemlerine sahiptir ve farklı koşullara dayanıklılık göstermektedir.

Kamera konusunda önemli bir diğer konu ise çözünürlük değeridir. IP CCTV sistemleri ile analog CCTV sistemleri arasındaki en önemli fark yüksek çözünürlüktür. Eğer kameradan beklenti daha büyük boyut ve kaliteli görüntü ise IP CCTV daha öne çıkmaktadır.

Kamera sistemi İzmir kurulumunda önemli konular arasında teknoloji de yer almaktadır. Sistemi kurarken kablolama maliyetinin en aza indirilmesi için gerekli alt yapı kurulum öncesinde tasarlanmalıdır. Ip kameralar için POE teknolojisi kullanılmaktadır ve bu teknoloji sayesinde kamerada elektrik kablosu yerine internet kablosu kullanılmaktadır.

Kamera sisteminde bulunması gereken farklı özelliklerde vardır. Kameranın konumlanacağı yerin ışık yoğunluğu kamera seçiminin en önemli faktörleri arasında yer almaktadır. Kameranın gündüz çekiminde yoğun ışık miktarı kadar gece görüşünün de net olması büyük önem taşımaktadır.

Kamera Kayıt Sistemi Seçimi

Kamera sistemi İzmir ‘in en seçkin firmaları tarafından tercih edilmektedir. Kayıt sistemi bir kamera için en önemli konular arasında yer almaktadır. Kameranın kayıt sistemi konusunda karar verirken kameranın hangi çözünürlükte çekim yapacağı ve kaç fps yani saniyedeki kare sayısı gibi değerlerin yanı sıra kameranın kaç günü kayıt altında tutacağının bilinmesi gerekmektedir.

Harici kayıt birimleri kamera sistemlerinin en önemli konuları arasında yer alır. Kayıt cihazı kapasitesi yeterli olmadığı durumlarda kameraların genişletme üniteleri kullanılmaktadır. Bu neden ile harici kayıt birimlerinin mümkün olduğu kadar uygun çözümü üretmesi büyük öneme sahiptir. Bu birimler kameranın analog mu yoksa IP sistem mi olduğuna bakılmadan doğrudan uyumlu kayıt cihazlarına bağlanır.

Kayıt cihazları konusunda daha karmaşık olmasına karşılık daha büyük çaplı sistemler için en uygun çözümü RAID5 üretmektedir. Bu teknolojide veriler en az 3 adet diske dağıtılmaktadır ve bu disklerden birinde meydana gelecek arızada diğer disklerde veri kaybı kesinlikle oluŞmayacaktır.

IP Kamera Mı Yoksa Analog Kamera Mı Seçmelisiniz?

IP kamera ve Analog kamera arasında seçim yapılması büyük önem taşımaktadır. Kamera seçimi sayesinde sistem daha verimli ilerlemektedir. Kameraların Ip ve Analog olması teknoloji farkını kapsamaktadır. Analog kameralar daha ucuz ve kurulumu daha kolaydır. Üstelik analog kameralar pek çok alan için yeterli olmasının yanı sıra küçük mekanlar için daha sık tercih edilir.

Dijital kameralar ise daha esnek, yüksek kapasiteli ve kurulumu uzmanlık gerektirmektedir. Bu biraz daha pahalı bir sistemdir ve yeni kullanıcılar için daha karmaşık olmasına karşılık en yüksek çözünürlüğe sahip olan kamera sistemidir.

Kamera sistemi İzmir, yaptığı iş ve ürünlere göre en iyi fiyat garantisini müşterilerine sunmaktadır. 10 yılı aşkın süredir kamu ve özel birçok kuruma iş yapan ekiplerimiz, İzmir de güvenliği sağlamak için sizlerle.

Bünyesinde barındırdığı 15’den fazla güvenlik kamerası markası ile müşterinin isteklerine, bütçesine ve istediği kaliteye göre hizmet sunmaktadır.

Doruk Elektronik güvencesi ile güvenlik kamera sistemlerimiz için tıklayın.

2019 yılında en çok tercih edilen Güvenlik kamera modelleri  

İlgili Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir