IP Kamera Sistemleri Nasıl Çalışır
Güvenlik Kamera Sistemleri

IP Kamera Sistemleri Nasıl Çalışır?

Ip kamera sistemleri gerek güvenlik gerek ise mekanda yaşanan olayların aydınlatılması için büyük önem taşımaktadır. Kamera sistemleri sadece kurumsal değil aynı zamanda bireysel bazda da ihtiyaçları karşılayabilmektedir. Gelişmiş olan teknoloji ile pek çok elektronik cihazda ve güvenlik kameralarında büyük gelişim olmuştur. Özellikle ip kamera sistemleri hızlı gelişmiş sistemler arasında yer almaktadır ve bu kamera sisteminde yüksek verimlilik, kurulum ve kullanım kolaylığı olması daha çok tercih edilmesini sağlamıştır.

IP Kamera Sistemleri

IP Kamera Sistemleri

IP Kamera Sistemleri İzmir

Ip kamera sistemleri İzmir bölgesinde en sık kullanılan kamera sistemleri arasında yer almaktadır ve bu sistemler görüntüleri dijital veriye çeviriyor olmasının yanı sıra bağlı bulundukları ağ ortamı ile yetkilendirilmiş olan kullanıcıların lokal ağ ya da internetleri üzerinden kameralarına ulaşabilmesine imkan sağlamıştır. Kendi ip numaraları bulunan kameralara erişim için bu numara kullanılmaktadır. Bu kamera sistemleri programlanabilmeleri, görüntüleri depolayabilmeleri, alarm ve hareket algılama gibi farklı özellikler sunmaktadır. Bu kamera sisteminin herhangi bir bilgisayara bağlı olmasına gerek olmadığı gibi ağda bulunmakta olan herhangi bir router, switch ya da huba bağlı olması yeterlidir.

IP kameralar ile ilgili blog yazılarımız için takip edebilirsiniz.

Doruk Elektronik Facebook 

Doruk Elektronik Youtube 

IP Kamera Sistemleri Nasıl Çalışır?

IP kamera sistemleri İzmir ‘de bulunmakta olan pek çok işletme tarafından tercih edilen sistemler arasında yer almaktadır. Bu kamera sistemini analog CCTV kamera sistemlerinden ayıran pek çok fark bulunmaktadır. En önemli özelliği ip kameraların herhangi bir donanıma ihtiyaç duymaksızın her türlü network tarafından kullanılabiliyor olmasıdır. Üstelik bu kamera sistemi elde ettiği görüntüleri ağda belirlenmiş olan herhangi bir noktaya görüntüleri ulaştırabilmektedir. Ip kamera sistemleri sadece görüntüleri değil MPEG4 formatında ses dosyalarını da görüntü ile transfer edebilir.

Ip kameralar genellikle mini- kompakt bir yapıya sahip network görüntüsü ile iletişim kamerası görevi görmektedir. Ip kameraların kablolu networke CAT5 ve CAT6 kablonun yanı sıra RJ45 kablo ucuyla, networke mevcut wireless yapısıyla eşleştirilmekte ve şifre doğrulaması sayesinde kameraya bağlanmaktadır. Wireless özelliği olmayan bir ip kamera dahi rahatlıkla wireless router sayesinde kablosuz ip kameraya dönüştürülebilmektedir.

IP Kamera Türleri Nelerdir?

IP kamera sistemleri İzmir bölgesinde yer almakta olan pek çok işletmede kullanılabilmektedir. Peki, ip kamera türleri nelerdir? Ip kamera türleri arasında sabit, sabit kubbe, gizli PTZ ve termal kameralardır.

Ip kamera sistemlerinden PTZ kameralar pan, tilt ve zoom özelliklerini barındırmaktadır. Komutları network kablosu sayesinde gönderilmektedir ve canlı izleme yapmak isteyen kişiler için genelde nesneyi takip ve yakın incelemelerde kullanılabilir. Üstelik bu kameralar insansız uygulanacak olan operasyonlarda ve farklı pek çok alanda yapılacak olan incelemeler için senaryoya bağlı olarak rahatlıkla kullanılabilir. Bu kameraların maskeleme, flip, önceden belirlenen senaryoya göre konumlayabilme, tur kayıtları, elektronik ve elektronik görüntü sabitleme gibi pek çok özelliği bulunmaktadır.

Ip kamera sistemlerinde yer alan termal ip kameralar ise nesnelerden yayılmakta olan ısıya bağlı olarak görüntü oluşturmakta ve yapılandırılmaktadır. Tam karanlık, gölgeli ve duman tozlu gibi koşullar için insan, nesne ve olayları tespit etmede idealdir. Işıklandırmaya gerek duyulmamaktadır. Termal kameralar kapalı bir alanda şüpheli faaliyetleri kontrol etme ve yangın gibi acil durumlara müdahale gibi durumların kullanımı için uygundur.

IP Kamera Sistemleri İzmir Firmaları İçin Faydaları

Ip kamera sistemleri İzmir ‘de bulunmakta olan tüm firmalara network üzerinden herhangi bir bilgisayar ile rahatlıkla görüntü alınabilmesi sağlar. Kayıt için ip kamera sistemlerinin bilgisayar gerektirmemesi ek maliyet oluşturmamaktadır. Server ya da bilgisayar sisteminde ekstra bir alan kaplamadığı için performans düşürmemektedir. Gece ya da gündüz fark etmeksizin en kaliteli görüntü sunmaktadır. Tüm sistem alt yapılarının ise sorunsuz çalışmasını sağlamaktadır. Görüntü üzerinde net resim kaydı da alınabilmektedir.

Ücretsiz keşif ve projelendirme için hemen bizimle iletişime geçin.

 

İlgili Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.