Analog Kamera Sistemleri İzmir
Güvenlik Kamera Sistemleri

Analog Kamera Sistemleri İzmir

Analog kamera sistemleri İzmir bölgesinde tercih edilen kamera sistemleri arasında yer almaktadır. Analog kameralar tarafından alınan görüntüler, koaksiyonel kablolar ile DVR’a kayıt edilerek izlenme imkanı sunar. Bu kamera sistemlerinin adı analog olmasına karşılık görüntüler dijital olarak kayıt edilir ve izlenir. Analog sistemler ile kamera sistemleri gelişiminde en üst seviyelere ulaşılmıştır. Analog sistemlerden önce siyah & beyaz, 380 TVL kameralar ile kasete kayıt yapılmaktaydı. Ancak analog sistemlerin gelişimi ile 600 TVL kameralar ile Real Time kayıt ve izleme yapma imkanı doğmuştur.

Ip Kamera Sistemleri ile Analog Kamera Sistemleri İzmir Arasındaki Fark

Analog Kamera Sistemleri İzmir

Analog Kamera Sistemleri İzmir

IP kameralar görüntülerini bir sever üzerinden yayınlamaktadır ama analog kameralarda DVR adı verilmekte olan bir kayıt cihazına görüntüler kayıt edilir.

IP kameralarda görüntüleri izleyebilmek ve kontrol etmek istediğinizde akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar yeterli iken analog kameraların kayıt ettiği görüntüleri bilgisayar yazılımı ile izleyebilirsiniz.

IP kameraların programlanabiliyor olması sunulan ek hizmetler arasında yer almaktadır. Analog kameralarda programlanabilmek söz konusu değildir ve tek görevleri görüntü kaydetmeleridir.

IP kameralar kayıtlarını yüksek çözünürlükte yapmaktadır ve klasik bir analog kamera daha düşük piksel değerine sahip olduğu için bu görüntü kalitesi yetersiz gelebilmektedir.

IP kamera sistemlerinin kurulumu ve kullanımı kolay olduğu gibi kurulum ve bakım maliyetleri de oldukça düşüktür.

Analog Kamera Sistemleri İzmir

Analog Kamera Sistemleri İzmir / Analog Kamera

Ip Kamera ile Analog Kamera Sistemlerinin Ortak Özellikleri

Ip kamera sistemleri ve analog kamera sistemleri işletme ve kişilerin istediği tüm noktalara yerleştirilebilmektedir. Her iki kamera sisteminde de görüntüleri anlık olarak takip yapabilirsiniz.

Ip kamera sistemleri ve analog kamera sistemleri kendi görüntü kaliteleri ile gece ve gündüz farketmeksizin görüntü ve ses kaydını yapabilmektedir.

Analog kamera sistemleri İzmir ve Ip kamera sistemleri arasındaki farkları ve ortak noktalara bakıldığında Ip kamera daha mantıklı bir seçenek gibi görünüyor olabilir ama her iki sisteminde kurulumunun yapıldığı yerler farklılık göstermektedir. Analog kamera sistemleri daha küçük mekanlara kurulmaktadır ve bu kişilerin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilmektedir. Analog kamera sistemleri ile Ip kamera sistemleri arasında kararsız kalmış iseniz Doruk Elektronik uzmanları size hangi kamera sisteminin mekanınız için uygun olduğu konusunda yardımcı olabilir.

Analog Kamera Sistemleri İzmir Kullanım Alanları

Son dönemlerdeki kamera sistemleri ev ve iş yerleri gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Aileler son zamanlarda bebeklerini bakıcıya bıraktıklarında izleme amacı ile kullanmaktadır. Ev kamera sistemleri, iş yerlerinde güvenlik ve operasyon amacıyla tercih edilmekte olan kameralara ise iş yeri kamera sistemleri denilmektedir. HD çekimi ile şehirlerde yer alan mobese sistemlerinde ve tesislerin çevrelerinde güvenlik amacıyla analog kamera sistemleri kullanılmaktadır. Diğer güvenlik hizmetleri ile kıyaslandığında kamera sistemleri güvenlik için %70 oranında tercih edilmektedir. Mekana ve ihtiyaca uygun olarak tercih edilmiş bir güvenlik kamerası sorunsuz bir şekilde kullanılabilmekte aynı zamanda güvenliğinizi tam olarak sağlayabilmektedir.

Analog kamera sistemleri İzmir bölgesine pek çok firma tarafından satılmaktadır. Ancak kaliteli ve işini hakkı ile yapan bir firmadan alacağınız kamera sistemleri bakım ve yaşayabileceğiniz teknik aksaklıklar konusunda çözüme ulaşmanızı sağlayacaktır. Doruk Elektronik kamera sistemlerinde sektörün en kaliteli kameralarını ve kamera sistemlerini tercih etmektedir. Kameranın mekana kurulumu öncesinde keşif düzenlenmektedir ve bu esnada mekanınıza en uygun kamera sistemine karar verilmektedir. Kameraların ne sıklıkla ve görüş açılarının ne olacağı gibi pek çok detay bu keşif gezisinde kararlaştırılmakta ve kamera sistemlerinin kurulumu en kısa sürede tamamlanarak işlerinizin aksaması önlenmektedir.

Analog kamera sistemleri nedir

Kamera çeşitlerimizi görmek için tıklayın

Ücretsiz keşif ve projelendirme için hemen iletişime geçin.

İlgili Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir