yangın alarm sistemleri izmir
Ürün Tanıtımları, Yangın Alarm Sistemi

Yangın Alarm Sistemi İzmir Teknik Servis Firması

Yangın alarm sistemi İzmir, yangın gibi bir durum ile karşılaştığınızda henüz alevin ilk çıktığı andan itibaren algılanarak çeşitli uyaranlar ile konut ya da iş yeri sahibini haberdar etmeyi sağlamaktadır. Her ne kadar yangın alarm sistemleri kısa vadede gereksiz gibi düşünülse de yangınla karşılaşıldığında erken müdahale imkanı sunması nedeni ile uzun vadede kesinlikle tüm mekanlar için gerekli ihbar sistemleri arasında yer almaktadır.

Yangın alarm sistemi bileşenleri nelerdir?

Yangın alarm sistemi İzmir, ortamda yangın durumunun başlangıcında iken algılanır ve mekana uygun dedektörler ile yangından haberdar olmanız sağlanmaktadır. Yangın için kullanılmakta olan optik duman dedektörü, ısı dedektörü, kombine dedektör ve gaz dedektörüdür.

Yangın henüz başladığında yangın dedektörlerinin bozuk ya da dumanı algılayamaması durumunda el ile ihbar sistemini aktifleştirilebilmesi için yangın butonları mekana yerleştirilmektedir. Ancak bu konut içinde kullanılmak için uygun değildir. Yangın butonları daha çok iş yerleri ve apartman içi mekanlarda kullanılmaktadır.

Yangın alarm sistemi İzmir için yangından hızlıca haberdar olunabilmesi ve otel gibi mekanlarda uyku durumunda müşterilerin olması düşünülerek siren ya da flaşör uyarı sistemleri mekanlarda mutlaka kullanılmaktadır.

Yangın gibi bir durum söz konusu olduğunda ise farklı bir sistem ile etkileşime geçebilmeniz ve bu sistemi çalıştırabilmeniz ya da durdurabilmeniz için I/O  yani giriş ve çıkış modülleri bulunmaktadır.

Yangın alarm sistemlerinin son bileşeni ise tüm yangın sistemini kontrol etmekte olan ve alarm sisteminin yönetimini sağlayan kontrol panelleridir.

Yangın alarm sistemi İzmir bölgesinde kurulduğu mekanlarda sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi ve alarm sisteminin görevini yerine getirebilmesi için Doruk Elektronik uzmanları tarafından belirli aralıklar ile bakımı yapılmaktadır.

Yangın alarm sistemi aynı zamanda belirli standartlar göz önüne alınarak üretilmiş sektörün kaliteli alarm sistemleri arasında yer almaktadır. Yangın alarm sisteminin standartlarının sektör ile kıyaslanabilmesi için bulundurmuş olduğu sertifikalara bakılması yeterli olacaktır. Alarm sistemlerinde bulunan sertifikalar bağımsız kuruluş ve akredite labratuvarları tarafından test edilerek verilmektedir. Ülkemizde ise yangın alarm sistemi İzmir’inde sahip olduğu EN54 başlığındaki kalite standartları bulunmaktadır.

Yangın alarm sistemlerinin algılanması için kullanım şekilleri dikkate alındığında çalışma ve fonksiyonelliği açısından iki farklı türde üretildiği görülmektedir. Bu alarm sistemlerinden biri de adresli yangın alarm sistemidir.

Adresli Yangın Alarm Sistemi İzmir

Adresli yangın alarm sistemi İzmir ve ilçelerinde uygun tüm mekanlara uygulanabilmektedir. Bu alarm sisteminin kullanıldığı mekanlar arasında özellikle orta ve büyük ölçekli işletmeler ve yapılar bulunmaktadır. Alarm sisteminde yangının nereden geldiği noktasal olarak belirlenmektedir. Bu alarm sisteminin en önemli özelliği pek çok yangın alarmının yerleştirilmiş olduğu yapıda yangının hangi dedektör ya da detektörlerden geldiği en kısa sürede tespit edilir. Bu yangın sisteminde kullanılmakta olan tüm bileşenlerinde özel bir adresi bulunmaktadır ve bu adresler ana kontrol panelinde birleşmektedir. Bu sayede sistemde uyarı veren tüm dedektörlerin anlık durumu ile ilgili en kısa sürede bilgi alınabilmektedir.

Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemi

Konvansiyonel yangın alarm sistemi İzmir, adresli yangın alarm sistemleri ile kıyaslandığında daha uygun maliyetli olması ile hem de kurulumunun ve kullanımının kolay olması ile dikkat çekmektedir. Konvansiyonel yangın alarm sistemleri daha küçük yapılarda kullanılmaktadır. Sistem dedektörler bazında uyarı vermek yerine bölge bazında uyarı vermektedir.

Yangın alarm sistemi İzmir ve ilçelerinde bulunmakta olan tüm mekanlar için uygun yangın alarm sistemini sunmaktadır. Doruk Elektronik uzmanları yangın alarmı kurulacak mekanlara öncelikle keşif yapmakta sonrasında ise hangi alarm sisteminin mekana uygun olduğu konusunda bilgilendirme yapılmaktadır.

Yangın alarm sisteminiz için ücretsiz keşif ve projelendirme için tıklayın.

Bizi Takip Edin.

İlgili Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir