Yangın alarm sistemi izmir
Yangın Alarm Sistemi

Yangın Alarm Sistemi İzmir

Yangın alarm sistemi İzmir ücretsiz keşif ve projelendirme için tıklayın.

Her şekilde; yapı, bina, iş yeri, depo, işletme, mağaza ve benzeri yerlerde çıkabilecek olası yangınları ilk başta tespit edebilecek sistemlere, yangın alarm sistemi denilmektedir. İtfaiye ve sizlere haber vererek hem olası bir can ya da mal kaybını önlemek adına büyük bir önem teşkil etmektedir. Evet, bütün güvenlik sistemleri her yapı için önemlidir. Ama yangın anında gelebilecek zararı göz önüne aldığımızda yangın alarm sistemi ne kadar önemlidir sorusunu da kavramış oluruz.

Sizler için yangın alarmı sistemi genel temel bileşenlerini derledik. Yangın santrali, yangın butonu, yangın dedektörü ki bunun içine duman dedektörü, ısı dedekötür, beam dedektörü, alev dedektörü, kıvılcım dedektörü ve yangın sirenleri gibi unsurlar yer almaktadır.

Yangın alarm sistemleri için tıklayın.

Yangın alarm sistemi nedir

Yangın Alarm Sistemi İzmir

Yangın Alarm Sistemi İzmir

Yangın Alarm Sistemi İzmir

Yangın alarm sistemi İzmir gibi bir yerde kurulacaksa dikkat etmeniz birkaç nokta vardır. Bunlardan bir tanesi; şu anda güncel yürürlük içinde yer alan yangın alarmı ile ilgili standartları barındırdığına dikkat etmelisiniz. Çünkü itfaiyenin yangın yönetmeliği adı altında paylaştığı bir tablo bulunmaktadır. Buna değinmemizin sebebini de şöyle açıklayabiliriz: çünkü standartlara uygun bir biçimde güvenlik sistemlerini ve de yangın alarm sistemi kurarsanız bu sizin için çok yararlı olacaktır. Çünkü standartlar ne kadar yüksek olursa söz konusu konum için bir çok ihtiyaca verebilecek bir alarm sistemi meydana gelmektedir.

Doruk Elektronik ile sizler de bu imkanlardan yararlanarak, yangın alarm sistemi İzmir için uygun standartlarda hizmet alabilirsiniz. Ayrıca orta ve büyük ölçekte yangın alarm sistemi ile birlikte söz konusu bina veya yerde çıkabilecek yangının yerini nokta atış şeklinde tespit ettiğini de bildirmek isteriz. Buna nasıl ulaşılabileceğini elbet düşünüyorsunuz. Optik duman dedektörleri sayesine bu sağlayıcı sağlanmaktadır.

Neden Yangın Alarm Sistemi Kullanmalıyım?

Günümüz teknolojisine baktığımız zaman geçmiş ile kıyaslandığında ortada gözle görülebilecek bir şekilde fark olduğunu görüyoruz. Bu da bir çok alanda ihtiyaçların artmasına sebep vermektedir. Bunlardan bir tanesi de güvenlik sorunudur. Güvenlik sorunu ele alındığında bu gözle görülecek biçimde fark etmektedir. Çünkü binaların bir çok ihtiyacı olmaktadır. Bunlardan bir tanesi de yangın alarm sistemi olmaktadır. Bu uygulama sayesinde ve konumda bulunan dedektör sayesinde çıkabilecek yangın hemen hissedilir. Bu da itfaiye, güvenlik ekipleri ve sizlerin bu yangından kısa bir süre zarfında haberdar olmanıza olanak vermektedir. Bu hem durumdan en az hasarla atlatmanızı hem de güvenlik seviyenizin yüksek olduğunu gösterir.

Doruk Elektronik bu konuda devreye girmektedir. Yangın alarmı sistemi İzmir gibi metropol bir şehirde büyük bir önem arz etmektedir. Haliyle bu güvenlik sistemine ilgi de aynı seviyede artmaktadır. Bu da daha kapsamlı ve daha detaylı bir şekilde önlem ve sistemlerin panel üzerinden sağlayıcılar ile birlikte yapılmasına olanak vermektedir.

 

İlgili Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir