Alarm Sistemi İzmir / Yangın Alarm ve Hırsız Alarm
Hırsız Alarm Sistemi, Yangın Alarm Sistemi

Hırsızlık ve yangınlara karşı en iyi çözüm! Alarm Sistemi İzmir

Alarm sistemi İzmir, ev ve iş yerinizin güvenliği denildiğinde ilk akla gelmekte olan hırsız alarm sistemidir. Hırsızlık girişimleri incelendiğinde ise sadece güvenlik kamerasının hırsızlık girişimini tek başına engellemediği görülmektedir. Hırsızlar zamanla güvenlik kameraları için kıyafet ve kendilerini tanınmayacak hale getirerek yakalanmamayı başarmıştır. Bu neden ile mekanlarda caydırıcı olarak kamera sistemlerinin yanı sıra alarm sistemleri de bulunmalıdır. Hırsızlık alarm sisteminin bulunduğu mekana herhangi bir hırsızlık girişiminin olması anında alarmın devreye girmesi anlamına gelmektedir. Tam güvenlik anlamına gelmekte olan hırsızlık alarmı için öncelikle uzmanların mekanı keşfetmesi ve alarmlar için dedektörleri en doğru noktaya yerleştirmesi gerekmektedir.

Alarm Sistemi İzmir / Yangın Alarm ve Hırsız Alarm

Alarm Sistemi İzmir / Yangın Alarm ve Hırsız Alarm

Alarm Sistemi İzmir, Temel İşlevleri Nedir?

Hırsız alarm paneli, sistemin merkezinde yer almaktadır ve yönetici görevi üstlenmektedir. Tüm hırsızlık alarmları bu panele bağlı olarak çalışmaktadır. Sahada bulunan tüm cihazların bilgi akışı bu alarm paneline gelmektedir ve panele gelen bilgiye göre tüm senaryolar uygulanmaktadır.

Alarm sistemi İzmir tuş takımı ise alarm paneli ile iletişim sağlamakta olup kullanıcının ve programlayıcının panele komut gönderebilmesini aynı zamanda panelin uyarılarının görüntüleyebilmesini sağlamaktadır. LCD ekranlı modeller olduğu gibi LED aydınlatmalı olan modellerde mevcuttur.

Sabit telefon arama modülü ve alarm panellerinin alarm durumunda kullanıcıyı arayabilmesi için ya da alarm haber alma merkezine bilgi gönderebilmesi için önemli bir modüldür. Bazı alarm sistemlerinde standart olarak ana kartta bulunan alarm panellerine eklenmektedir. GSM arama modülü ise karasal hatta sahip olmayan yerlerde kullanılmakta olup telefon hattı ya da kablosunun kesilmesi durumunda GSM üzerinden panel ile kullanıcının aranması ya da sms gönderilmesini sağlamaktadır.
Alarm Sistemi İzmir tarafından son zamanlarda en çok kullanılan ve alarm sistemini satın alan kişiler tarafından en çok tercih edilenler arasında mobil uygulamalar yer almaktadır. Mobil uygulama sayesinde kameralarda aktarılmakta olan veriler anlık olarak izlenebilmekte ve nerede olunursa olsun işletme gözetim altında tutulabilmektedir.

Alarm Sistemi Dedektörleri Nelerdir?

Alarm Sistemleri İzmir

Alarm Sistemleri İzmir

Alarm sistemleri mekana uygun pek çok dedektör ile tam güvenlik hizmeti sunmaktadır.

Pır dedektörü, alarm sistemlerindeki hırsızlığın en temel algılayıcısıdır. Bu dedektörün belirli bir açı ve mesafe ölçüsü bulunmaktadır. Gerçek uzmanlar tarafından kurulumunun yapılması gerekmektedir. Dedektörün kurulumunda risk analizine göre montaj yapılmaktadır ve bu dedektörün pek çok çeşidi bulunmaktadır.

Duman dedektörü, alarm panelleri sadece hırsızlık için kullanılmaz aynı zamanda yangın, doğalgaz kaçakları, su baskınları ve doğalgaz kaçakları gibi farklı etkenler de de güvenliğinizin sağlanması için kullanılmaktadır. Yangın riskine karşı bu dedektörlerin hırsız alarmlarına bağlanması sağlanabilir.

Alarm sistemi İzmir darbe dedektörü ile ise banka, kuyumcu, döviz bürosu, kasa daireleri gibi hırsızlık riskinin yüksek olduğu yerlerde kullanımı uygundur. Darbe dedektörlerinde ani meydana gelen darbe, titreşim ve açı değişimi algılanarak anında uyarı verilmektedir.

Alarm Sistemi Manyetik Kontaklar

Alarm sistemi İzmir manyetik kontaklar önemli bir yere sahiptir. Manyetik kontaklar kapı, pencere ve kepenklerin açılmasına karşı alarm vermek amacı ile mıknatıs mantığı ile çalışmaktadır ve iki parçadan oluşmakta olan ürünlerdir. Manyetik kontaklar çok basit olmasının yanı sıra son derece ekonomik ürünler olması ile de dikkat çekmektedir. Manyetik kontaklar sayesinde hırsız henüz içeri girmeden teşebbüs fark edileceği için alarm devreye girer ve caydırıcı bir fonksiyon olarak kullanılmaktadır. Fakat bu alarm sistemleri tek başlarına yeterli görülmediği için alarm firması sizin için tamamlayıcı sistemlerde önerebilir. Renk seçenekleri alana uygun olarak değişmektedir ve kepenk, metal kapılar için farklı tipleri de bulunmaktadır.

Alarm sistemi İzmir denince akla ilk gelen firma olan Doruk Elektronik bünyesinde birçok hırsız alarm ve yangın alarm sisteminin kurulumunu yapmaktadır. Yangın alarm sistemi olarak müşterilerimize sunduğumuz markalar aşağıdaki gibidir. Bentel Yangın Alarm, EDS Yangın Alarm, Eleks Yangın Alarm, Global Yangın Alarm, Honeywell Yangın Alarm, Kilsen Yangın Alarm, Maxlogic Yangın Alarm, Paradox Yangın Alarm sistemleridir. Firmamız tüm bu markaların yetkili servisi ve İzmir distrübitörüdür.  Yangın alarm sistemlerimiz için tıklayın.

Hırsız alarm sistemlerinde de müşterilerine birçok alarm sistemi markası sunan Doruk Elektronik; Bosch Alarm Sistemleri, Caddx Alarm Sistemleri, Crow Alarm Sistemleri, DSC Alarm Sistemleri,
GE Alarm Sistemleri,  Paradox Alarm Sistemleri, Teknim Alarm Sistemlerini sizlerle buluşturmaktadır. Hırsız alarm sistemi ürünleri için tıklayın.

Hırsız alarm ve sistemi nedir?

İlgili Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.