Yangın algılama sistemleri izmir
Yangın Alarm Sistemi

Yangın algılama sistemleri İzmir’de yapan firmalar

Yangın algılama sistemleri İzmir ve yangın ikaz sistemleri, elektronik güvenlik sistemleri içerisinde yer alan hayati bir korumadır. Yangın algılama sistemleri hayati önem taşıdığı için son derece önemli bir koruma sistemidir ve dolayısı ile sistemde meydana gelebilecek aksaklıklar kabul edilemez. Hata ve aksaklığın kabul edilemediği bu sistemin yürürlükte belirtildiği şekilde yapılmalıdır. Dolayısı ile yangın algılama sistemleri İzmir yangından korunma yönetmelikleri ve standartları çerçevesinde tasarlanmaktadır.

Yangın algılama sistemleri İzmir

Yangın algılama sistemleri İzmir

Temelde tüm mekanlar için yapılmakta olan yangın algılama sistemleri aynı amaca hizmet etmekte olsa dahi farklı yapılar için farklı ihtiyaçları karşıladığı da bilinmektedir. Uygulamalarına göre yangın algılama sistemleri ve yangın ikaz sistemleri mekanlara kurulabilir.

Yangın algılama sistemleri İzmir oluşan yangını söndürmek amacı taşımasından çok olası bir tehlikede ikazda bulunmayı amaçlamakta ve ortamın hızla boşaltılmasını sağlamaktadır. Fakat yangın ikaz sistemlerinin farklı sistemler ile entegre olması ile özelliklerinin farklılık gösterdiği bilinmektedir. Yangın algılama sistemleri konvansiyonel yangın alarm sistemleri ve analog adresleri alarm sistemleri olarak iki türdedir.

Konvansiyonel Yangın Algılama Sistemleri İzmir

Yangın algılama sistemleri İzmir

Yangın algılama sistemleri İzmir

Konvansiyonel yangın algılama sistemleri ile belirli bir bölgede bulunan yangının tespit edilmesi amaçlanmaktadır. Bu algılama sisteminde zon adı verilmekte olan bölgesel tespit mantığı bulunmaktadır. Bu zonlara bağlanmış olan yangın algılama dedektörleri sinyaller ile yangını algılayarak bölgesel uyarı vermektedir. Fakat konvansiyonel yangın algılama sistemi analog ile kıyaslandığında daha basit ve ekonomiktir. Bu neden ile de günümüzde en çok tercih edilen sistemdir. Ancak bu yangın algılama sistemleri İzmir bölgesinde bulunan küçük ve yangın riski bakımından daha az olan projelerde kullanılır.

Sistemdeki en büyük kusur ise hava ve ısı değişimlerinden etkilenerek yanlış yangın alarmı vermesidir. Konvansiyonel yangın algılama sisteminde duman dedektörü, ısı dedektörü, beem dedektörü, yangın butonları, yangın sirenleri ve yangın flaşörleri gibi ekipmanlar bulunmaktadır.

Analog Yangın Algılama Sistemleri

Analog yangın algılama sistemleri İzmir bölgesinde noktasal olarak yangın algılama sistemi kullanmak isteyen iş yeri ya da konutlara önerilmektedir. Özellikle yüksek ve kompleks yapılarda tercih edilen bu algılama sistemleri her bir dedektör için bir lop hattına ihtiyaç duymaktadır. Hatlardan çıkmakta olan tüm kablo ve algılayıcıların sıra ile duman, ısı ve algılayıcılarda meydana gelen farklılıkları algılayarak sürekli olarak sistemi kontrol eder. Eğer loplarda herhangi bir hasar ya da yangın alarmı var ise hemen kontrol paneline bildirilir ve gerekli bildirimler ile varsa arızanın düzeltilmesi ya da yangının söndürülmesi sağlanır. Bu sistemi de diğer mekanik sistemler ile entegre bir şekilde kullanabilirsiniz.

Analog yangın algılama sistemleri İzmir bölgesinde bulunan işletmeler için geliştirilebileceği gibi daha detaylı rapor verilerek kompleks yapılarda da tercih edilebilir. Analog yangın algılama sistemlerinde kullanılan ekipmanları konvansiyonel sistemlerden ayıran ise multi sensörlerdir.

Yangın Algılama Sistemi Kurulumu

Yangın algılama sistemleri İzmir için Doruk Elektronik güvencesinde hizmet sunulmaktadır ve sunulan hizmette komple anahtar teslimi ile çözüm sağlanır. Anahtar tesliminden amaç bina ya da iş yeri için en uygun sisteme karar verip, ihtiyaca göre en yüksek hassasiyete sahip duman algılama cihazı, aktif gaz algılama cihazı ve uygun dedektörlerin hangi bölgelere yerleştirileceği gibi pek çok hususa karar verilmektedir. Yangın algılama sistemleri büyük önem taşır ve sürekli olarak yeni bir yangın sistemi kurulamayacağı için bu sistemin mümkün olduğu kadar doğru yapılması gerekir. Kaliteli malzemeler ile kurulmuş yangın sistemi ihtiyacınızı tam olarak karşılayacak ve yangın yeni başladığında gerekli uyarıları yaparak mekanın boşaltılmasını sağlamaktadır.

Yerel ve genel olarak bünyesinde en iyi markaları barındıran Doruk Elektronik; Bentel, EDS, Eleks, Global, Honeywell, Maxlogic ve Paradox ürünlerini sizlere sunuyor. Yetkili satıcılık hizmeti veren veren ve yangın algılama sistemleri İzmir’ de bakım ve onarım yetkili servisi olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yangın algılama sistemleri İzmir olarak ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetimiz ile yangın alarm sistemlerinde en iyi fiyat ve hizmeti sizlere sunuyoruz.

İzmir güvenlik sistemleri, İzmir yangın algılama sistemleri, İzmir güvenlik kamera sistemleri, İzmir teknik servis ve şifreli kapı sistemleri için Bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Yangın Algılama sistemlerimiz için tıkayın.

Nasıl çalışır?

İlgili Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir