Akıllı Ev Sistemleri Evinizin Güvenliği
Güvenlik Kamera Sistemleri

Akıllı Ev Sistemleri Evinizin Güvenliği, Tatilde Sizi Korur

Yaz, kış, bayram ve okul tatillerinde evlerde çeşitli stresler yaşanmaktadır. Bunun çözümü akıllı ev sistemleridir. Tatile nereye gidilecek, hangi hediyeler alınacak, boş vakitte nelerle uğraşılacak gibi bir dolu düşünce insanları meşgul etmektedir. Bu durumda, hayatınızı kolaylaştıran bir husus olarak akıllı ev sistemleri sizi rahatlatacaktır.

Akıllı ev sistemleri

Akıllı ev sistemleri

 

Akıllı ev sistemleri nasıl çalışır?

Patlayan Su Boruları

Hava sıcaklığı sıfır derecenin altına düştüğünde su borularının patlaması ve çok kötü sonuçlara yol açması sık karşılaşılan bir dudumdur. Su borularındaki su donduğunda genişleyerek su borularını patlatır. Patlayan su boruları ise zarar verdiği ölçüde büyük maddi kayıpları da beraberinde getirebilir. Peki, patlayan su borularına karşı ne tür bir güvenlik sistemi size yardımcı olacaktır?

Bodrum kata koyacağınız bir sıcaklık sensörü, belirli bir derecenin altına düşen hava sıcaklıklarında göndereceği bildirimlerle sizi uyaracaktır. Bu sisteme bir de su sensörü eklediğinizde, su sızıntılarında da sistem sizi otomatik olarak uyaracaktır. Akıllı su valfını otomatik kapama ayarına aldığınızda bu defa karşılaşacağınız sorunlar minimize edilecektir. Yine evde olmadığınızda ortaya çıkabilecek sorunlarda tamirciyi çağırdığınızda akıllı sistem mobil uygulama yoluyla kapıyı açarak tamircinin işini yapmasına izin verecektir. Evde kurulu güvenlik kameraları ve görüntü sensörleri de sürecin gözetimine katılmanıza imkan tanıyacaktır.

Kargolarınızı Hırsızlara Karşı Koruyun

Evinizde olmadığınızda online alışverişlerinize devam edebilir ve paketlerin evinize kargolanmasını isteyebilirsiniz. Bu durumda, evde olmadığınızı bilen paket hırsızları devreye girecek ve paketlerinizi çalacaktır. Akıllı bir ev sistemiyle kargo hırsızlarına karşı korunmanız mümkündür. Bu şekilde kargolarınızın teslimatı istediğiniz şekilde, güvenle teslim edilebilecektir.

Kargo hırsızları, evde olmadığınızda önlem alınması gereken risk unsurlarıdır

Kargo hırsızları, evde olmadığınızda önlem alınması gereken risk unsurlarıdır

Kargo görevlisi kapı zilini çaldığında telefonunuza bir bildirim gelecektir. Akıllı sistem sayesinde telefon üzerinden kargo görevlisiyle görüşmeniz mümkün olacaktır. Bu şekilde kargo görevlisine paketi nereye koyacağını söyleyebilirsiniz. Ya da, yine mobil uygulama yoluyla akıllı sistem üzerinden evin kapısını açıp kargonuzun eve konulmasını da isteyebilirsiniz. Kargo görevlisi güvenlik kameraları yoluyla takip edilebilecektir. İşi bittiğinde ise yine akıllı sistem üzerinden evinizin güvenliğini sağlayabileceksiniz. Bu şekilde, evinizin güvenliğinin yanı sıra, kargolarınızın da güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Evinizden Uzakta Geçireceğiniz Tatiller

Tatillerde evinizden uzaklaşmanız söz konusu olabilmektedir. Bayramlarda büyüklerinizi ziyaret etmek üzere farklı şehirlere ziyaret edebilir ya da tatillerde deniz kenarına gitmeyi tercih edebilirsiniz. Bu gibi durumlarda yine en büyük yardımcınız akıllı ev sistemleri olacaktır. Evinizden uzaklaştığınızda akıllı ev sistemleri alarmı kurmayı unuttuğunuzu, kapıyı kilitlemediğinizi ya da ışıkları veya ocağı açık unuttuğunuzu bildiren bir uyarı gönderebilecektir. Bu durumda onlarca kilometreyi geri dönmenize gerek bulunmamaktadır. Acil duruma ilişkin mobil uygulama düğmesini tıkladığınızda sistem gerekli önlemleri sizin için alacaktır. Bu durumda eve dönmenize gerek kalmayacaktır. Tatilde de içiniz rahat olarak keyifli anlar geçirebileceksiniz.

Akıllı ev sistemlerinin tatillerde size sunabileceği konfora ilişkin anlatılan örnekler, elbette ki akıllı ev sistemlerinin yapabileceklerini tam olarak ortaya koymamaktadır. Bu nedenle, konuya ilişkin detaylı bilgi sunmak üzere sizleri firmamızla iletişime geçmeye davet ediyoruz.

Doruk Alarm Sistemleri – İzmir Güvenlik Kamera

İzmir güvenlik kamera sistemleri olarak 16’dan fazla markanın yetkili satış temsilciliğini yaparak projelerinize en uygun güvenlik sistemi seçimini yapıyoruz. Ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetimizden yararlanmak için hemen arayabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KEŞİF PROJELENDİRME VE TEKLİF İÇİN: +90 532 742 49 57 / +90 232 234 50 05

Proje detaylarınızı mail göndermek için hemen tıklayın

Ürünlerimiz ve ayrıntılı ürün özellikleri için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Evinizin, ofisinizin, tesislerinizin kısacası güvenliğini üst düzeyde tutmak istediğiniz tüm alanlar için güvenlik kamera sistemi günümüzün en temel ihtiyaçlarından biri olmuştur. Kontrol altında tutmak istediğimiz tüm alanları canlı şekilde telefon, tablet ve bilgisayar gibi araçlardan anlık izlemek en temel isteklerimizden biridir. İzmir güvenlik kamera sistemi konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile birlikte Doruk Elektronik yılların verdiği bilgi ve tecrübe ile sizleri güvende tutuyor.

İzmir güvenlik kamera sistemi ve İzmir güvenlik sistemi denince aklımıza ilk gelen firmalardan olan Doruk Elektronik ile fiyat – kalite optimizasyonunu yakalayabilirsiniz. Güvenlik kamera sistemlerinde dünya markalarını sizlerle buluşturarak sizi maksimum düzeyde tutuyoruz.

İzmir güvenlik kamera sistemi olarak AHD kamera, HD-TVI Kamera, HD-CVI Kamera, IP Kamera, Bullet Kamera, Dome Kamera, Speed Dome Kamera ve güvenlik sisteminiz için gerekli tüm elektronik aksamı sizlere sunuyoruz. İzmir güvenlik kamera sistemi olarak yıllardır verdiğimiz güven ve güvenlik kamera sistemlerinde ki bilgi ve birikimimiz ile güvenliğinizi birlikte sağlayalım. Son teknoloji güvenlik sistemleri ve güvenlik kameraları ile gözünüz arkada kalmasın.

Yüksek çözünürlük, kızılötesi algılama, gece görüşü, HD video kalitesi ve güvenlik sistemleri için en uygun harddisk, kayıt cihazı gibi özel ekipmanımız ile projelerinizi en doğru ve optimize edilmiş şekilde tamamlıyoruz. İzmir güvenlik kamera sistemlerinde ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetimiz ile birlikte gelin güvenlik önlemlerini birlikte alalım. sadece güvenlik sistemi değil diğer güvenlik hizmetlerimize tıklayarak göz atabilirsiniz.

İlgili Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.