Görüntü Sensörü
Güvenlik Kamera Sistemleri, Hırsız Alarm Sistemi

Sisteminize Önemli Bir Katkı: Görüntü Sensörü

Teknolojideki gelişime bağlı olarak, fotoğraflar daha açık ve yüksek çözünürlüklü hale gelmektedir. Görüntü sensörü aracılığıyla günün belli saatlerinde kısa mesaj ya da e-posta şeklinde çeşitli bildirimler yoluyla evinizin ya da işyerinizin yüksek çözünürlüklü görüntülerini alabilirsiniz. Yalnızca cep telefonları ya da fotoğraf makineleri değil, ev güvenlik sistemleri de bu yüksek çözünürlüklü görüntüleri size ulaştırabilmektedir. Bu ise güvenlik sistemlerine eklemeyi tercih edeceğiniz bir görüntü sensörü ile mümkündür.

Görüntü sensörü

Fotoğraf: Görüntü Sensörü

Görüntü Sensörü Nedir?

Görüntü sensörü, hareket sensörü teknolojisiyle kameraları birleştiren akıllı bir araçtır. Görüntü sensörü aracılığıyla ev ve ofis güvenlik sistemleriniz üzerinde güvenlik kamerası sistemlerine benzer şekilde bir gözetime sahip olabilirsiniz. Görüntü sensörünün güvenlik kamerası sistemlerinden farkı ise, hareketsiz görüntü sağlamasıdır.

Görüntü sensörü teknolojisine ilişkin bir proje örneği görmek için tıklayın.

Görüntü Sensörü Ne Yapar?

Video güvenlik kameraları gibi, görüntü sensörleri de gündüz ya da gece evinizdeki ya da işyerinizdeki hareketleri algılayarak tercih edilen bildirimler yoluyla size ulaştırır. Peki güvenlik kameraları varken neden bu şekilde hareketsiz görüntülere de ihtiyaç duyulmaktadır? Yoğunluğunuza bağlı olarak görüntüleri izlemek için fazla vaktinizin olmaması halinde anlık gönderilen görüntüler yoluyla daha hızlı bir şekilde gözetim sağlamanız mümkündür.

Görüntü Sensörü Hangi Hareketleri Yakalar?

Görüntü sensörlerinin ne zaman fotoğraf çekeceği tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Görüntü sensörlerini günün çeşitli saatlerinde görüntü alacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Örneğin çocukların okuldan dönüş saatlerinde ya da çocuk bakıcısının eve geliş saatinde görüntü alacak şekilde ayarlamanız mümkündür. Dadıların gün boyunca takip edilmesi yerine, çoğu insan tarafından belirli zamanlarda görüntü iletilmesi artık daha fazla tercih edilmektedir. Video yerine alınan anlık fotoğraflarla çocukların yemek zamanı, uyku zamanı, oyun zamanı ya da tercihinize göre farklı zamanlarda görüntüler sağlamanız mümkündür.

Görüntü Sensörünün Diğer Kullanım Alanları

Belirli anlarda görüntü iletmek üzere ayarlanabilecek olan görüntü sensörlerinin kullanım alanı oldukça geniştir. Hareket algılama teknolojisine bağlı olarak, harekete duyarlı görüntüler almanız da mümkündür. Ayrıca görüntü sensörü evin bütün odalarına, düz yüzeylere, köşelere, istenen açılarda monte edilebilmektedir. Görüntü sensörünün bir diğer avantajı da hücresel veri teknolojisine sahip olmasıdır. Bu sayede, yazlıkta, kışlıkta, şehirde ya da taşrada, kablosuz internet bağlantısının olup olmadığından bağımsız olarak görüntü sistemini her yerde kullanabilmeniz mümkündür. Dolayısıyla, görüntü sensöründen alacağınız bildirimler kablosuz internet bağlantısında ortaya çıkabilecek sorunlardan etkilenmemektedir.

Güvenlik sistemlerinize görüntü sensörü eklemek, ve bu konuda detaylı bilgi elde etmek amacıyla firmamızla iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Doruk Alarm Sistemleri Hakında

İzmir güvenlik kamera sistemleri olarak 16’dan fazla markanın yetkili satış temsilciliğini yaparak projelerinize en uygun güvenlik sistemi seçimini yapıyoruz. Ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetimizden yararlanmak için hemen arayabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KEŞİF PROJELENDİRME VE TEKLİF İÇİN: +90 532 742 49 57 / +90 232 234 50 05

Proje detaylarınızı mail göndermek için hemen tıklayın

Ürünlerimiz ve ayrıntılı ürün özellikleri için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Evinizin, ofisinizin, tesislerinizin kısacası güvenliğini üst düzeyde tutmak istediğiniz tüm alanlar için güvenlik kamera sistemi günümüzün en temel ihtiyaçlarından biri olmuştur. Kontrol altında tutmak istediğimiz tüm alanları canlı şekilde telefon, tablet ve bilgisayar gibi araçlardan anlık izlemek en temel isteklerimizden biridir. İzmir güvenlik kamera sistemi konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile birlikte Doruk Elektronik yılların verdiği bilgi ve tecrübe ile sizleri güvende tutuyor.

İzmir güvenlik kamera sistemi ve İzmir güvenlik sistemi denince aklımıza ilk gelen firmalardan olan Doruk Elektronik ile fiyat – kalite optimizasyonunu yakalayabilirsiniz. Güvenlik kamera sistemlerinde dünya markalarını sizlerle buluşturarak sizi maksimum düzeyde tutuyoruz.

İzmir güvenlik kamera sistemi olarak AHD kamera, HD-TVI Kamera, HD-CVI Kamera, IP Kamera, Bullet Kamera, Dome Kamera, Speed Dome Kamera ve güvenlik sisteminiz için gerekli tüm elektronik aksamı sizlere sunuyoruz. İzmir güvenlik kamera sistemi olarak yıllardır verdiğimiz güven ve güvenlik kamera sistemlerinde ki bilgi ve birikimimiz ile güvenliğinizi birlikte sağlayalım. Son teknoloji güvenlik sistemleri ve güvenlik kameraları ile gözünüz arkada kalmasın.

Yüksek çözünürlük, kızılötesi algılama, gece görüşü, HD video kalitesi ve güvenlik sistemleri için en uygun harddisk, kayıt cihazı gibi özel ekipmanımız ile projelerinizi en doğru ve optimize edilmiş şekilde tamamlıyoruz. İzmir güvenlik kamera sistemlerinde ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetimiz ile birlikte gelin güvenlik önlemlerini birlikte alalım. sadece güvenlik sistemi değil diğer güvenlik hizmetlerimize tıklayarak gözatabilirsiniz.

İlgili Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir