kamera sistemleri izmir
Güvenlik Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri İzmir CCTV, IP Kamera 02322345005

Kamera sistemleri İzmir ve çevre illerinde yer almakta olan tüm işletme ve apartmanlar için uygundur. Güvenlik kamerası sistemlerinde pek çok çeşit, fiyat ve kalitede güvenlik sistemi bulmak mümkündür. Üstelik kamera sistemlerinde marka ve modele göre de fiyat farklılaşabilmektedir. Tüm  teknoloji ürünlerinde olduğu gibi kamera sistemlerini mekana kurabilmek için öncelikle mekan keşif ekipleri mekanda hangi bölgelerin kamera sistemi kurulmasına uygun olduğu kararlaştırılmaktadır. Sonrasında ise netleştirilen bölgelere kamera sisteminin kurulumu en uygun çözüm ve yöntem ile gerçekleştirilmektedir.

Kamera sistemleri İzmir ve çevre illerinde bulunan kurum ve kişilerin dikkat etmesi gereken birkaç özellik bulunmaktadır. Kamera sistemlerinde mutlaka bulunması gereken özellikler arasında hareket algılama, görüş alanı, ses, çözünürlük, wifi yeteneği, gece görüşü ve hareketlilik özelliğidir. Bu özelliklerin tamamı kamera sistemlerinde farklı bir öneme sahiptir ve maliyeti önemli düzeyde etkilemektedir. Fakat bu özellikler hangi kamera sistemini tercih ettiğinize göre de değişmektedir.

Kamera sistemleri montajı, projelendirmesi ve diğer tüm bilgiler için bizimle iletişime geçin.

Güvenlik kamera sistemlerimize gözatmak için mağazamıza gözatın.

CCTV Kamera Sistemleri İzmir

Kamera Sistemleri İzmir

Kamera Sistemleri İzmir

CCTV kameraların çalışma sisteminde kameraların aldığı anlık görüntülerin belirli bir konuma iletilmesi bulunmaktadır. CCTV’nin açılımı kapalı devre televizyon anlamına gelmektedir. Bu güvenlik kamera sisteminde görüntülerin birden fazla kişiye canlı yayın yapmasından çok belirli bir alanda bulunan görüntüyü izleme sistemi olması ile dikkat çeker. CCTV kameralar daha çok güvenlik amaçlı kullanılmaktadır ve trafik kontrolünün yanı sıra tehlikeli bölgelerin izlenmesi için en sık kullanılmakta olan kamera sistemleridir.

CCTV kamera sistemleri İzmir, kameraya bağlanmakta olan kablo aracılığı ile görüntü tv ya da istenilen monitöre aktarılmaktadır. CCTV’nin daha gelişmiş kamera sistemlerinde ise aktarım için lens, switch ve kayıt cihazını da içerebilir. Üstelik bu kamera sisteminde mikrofon gibi harici sistemler ile ses kaydı alması da mümkündür.

CCTV kamera sistemlerinde trafik izleme, işyeri, fabrika ve işletmeler için ürünün kalitesinin kontrolünde, toplu taşıma araçlarında servis kalitesinin artırılmasında, tiyatro ve konferans salonlarında farklı yerlerin gösterimi için kullanılır.

IP Kamera Sistemleri

Ip kamera sistemleri İzmir ise kameranın üzerinde bulunmakta olan sensör sayesinde görüntünün yakalanması ve dijital veriye çevrilerek sonrasından ise internet aracılığı ile yetki verilmiş kullanıcılara iletilmesini sağlayan kamera sistemine verilmekte olan isimdir.

Ip kamera sistemi, yakaladığı görüntüleri anlık olarak kullanıcılara iletmektedir. Bu iletim esnasında ip kamera görüntüleri lens ve sensörler ile elektrik sinyaline çevirmektedir. Bu elektrik sinyali ise ip kameranın içindeki dahili olarak işlemciye iletilmesini içerir. İşlemci analog olan bu sinyali dijital sinyale dönüştürmektedir.

Ip kamera sistemini en başta görüntüyü işleme biçimidir. Aynı zamanda farklı cihazlardan erişim sağlanabilmekte, programlanabilmekte ve yüksek görüntü kalitesi ile çalışırken bilgisayara ihtiyaç duyulmaması ip kameraların en önemli avantajları arasında yer almaktadır.

Kamera Sistemleri Veri Depolama

Güvenlik kameraları için en önemli hususlardan biri de görüntülerin depolanmasıdır. Görüntülerin belirli bir süre boyunca saklanması için kullanılan kamera sistemlerine özel hard diskler bulunmaktadır.

Kamera sistemlerindeki görüntüleri depolamak özellikle işletmeler için büyük önem taşımaktadır. Güvenlik sistemlerinin genel amacı; işletmede yaşanmakta olan aksaklıkların anında ya da bir aylık süre dahi geçmiş olmasına karşılık izlenebilmesi sağlanmaktadır. Kamera sistemlerindeki görüntüler genellikle kayıttan belirli bir süre sonra bir olayın çözülebilmesi için izlenmektedir. Bu neden ile kameralarda sağlıklı bir verinin depolanması son derece önemlidir ve bu hayati önem taşımaktadır. Veri depolama için hard disk önerisinde bulunurken mekanda bulunan kameranın adedi, kayıt kalitesi ve kayıt edilmesi istenilen süreye göre depolama konusundaki ihtiyaçlar değişmektedir.

Doruk Elektronik hakkında gelişmeleri, ürün tanıtımlarını takip etmek için;

İlgili Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir