Kartlı Kapı Kilit Sistemleri İzmir
Geçiş Kontrol Sistemi

Kartlı Kapı Kilit Sistemleri İzmir

Günümüzde çok sayıda farklı kapı alarm ve kilit sistemleri mevcuttur. Kartlı Kapı Kilit Sistemleri İzmir, işyerlerinde personel takibi yapabilmek adına işverenler tarafından kullanılıyor olsa da aynı zamanda kapılarda girişlerin ve çıkışların sağlanması amacıyla da kullanılıyor.

Kartlı kapı kilit sistemleri adından da anlaşılabildiği gibi kartların desteğiyle kapıların açılmasını sağlar. Kartlar öncelikle cihaza tanıtılır. Ardından kapının kilidine tetik verilerek kapıların kolaylıkla açılmasını sağlıyor.

Otellerde ve işletmelerde kullanılan kapıların açılmasını sağlayan kartlı kilit sistemleri ile geçiş yetkilendirmesi ya da geçişlerin kısıtlanması bu şekilde olmaktadır. Otellerde, tatil köylerinde ve rezidanslarda kullanılan kap kilit sistemleri yüksek teknoloji ile hatasız olarak çalışır.

Kartlı Kapı Kilit Sistemleri İzmir
Kartlı Kapı Kilit Sistemleri İzmir

Kartlı Kilit Sistemleri Nasıl Çalışır?

Kartlı kapı kilit sistemleri parmak izi okuyucu, yüz tanıma cihazlarıyla ya da kartlı cihazlarla çalışabiliyor. Kartlı kapı kilit sistemi İzmir ile ofislerinizde dahi oturduğunuz yerden kapılarınızı açabilmeniz mümkündür. Kartlı kilit sistemi bu anlamda kullanıcılara kolaylık ve konfor sağlıyor. Kartlı kapı sistemleri, dış ve iç mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Kartlı kilit sistemleri:

  • Online
  • Offline
  • Standalone
  • Panelli

Bu şekilde sınıflandırılabilir. Kartlı kapı kilit sistemlerinin türlerine göre çalışma şekilleri farklılık gösterir. Standalone kilit sistemi bilgisayara bağlı olmaksızın çalışan bir sistem olmakla beraber Online kilit sistemlerinde bilgisayarın sürekli açık kalması gerekiyor.

Standalone Kartlı Geçiş Sistemi

Kartlı geçiş kontrol sistemi, belirlenen bir alana kişilerin tanımlanan aralıklarda giriş ve çıkış yapabilmesini sağlayan sistemdir. Standalone kartlı geçiş sistemi genel manada bilgisayardan bağımsız olarak çalışabilmektedir. Bilgisayardan bağımsız olarak çalışan bu sistemde ilk olarak kartlar cihaza okutulur. Akabinde diğer tüm kartlar cihaza okutularak kartlara geçiş yetkisi tanımlanır.

Bu sistemde kart okuyucusunun tetik süresi istenildiği gibi düzenlenebilir, kişiye göre ayarlanabilir. Kartlı kapı kilit sistemlerinde kartlar okutularak geçiş yapılabildiği gibi şifre yöntemiyle de geçiş izni verilebilir. Herhangi bir olağan dışı durum yaşanması halinde standalone kartlı geçiş sisteminin kendini kapatma özelliği bulunur. Bu sistemi apartman kapılarında, ofislerde, depoların kapılarında, oda kapılarında güvenle kullanabilirsiniz.

Panelli Kartlı Geçiş Sistemi

Panelli kartlı kilit ve geçiş sistemlerinde birden fazla kart okuyucu sisteme bağlanabiliyor. Genelde bu sistemde Viegand readerlar kullanılır. Bu readerlar belleklerinde bilgi tutmazlar. Direkt olarak panele kart bilgisini ulaştırırlar. Panel geçiş yetkisinin verilip verilmeyeceğini karar vererek gerekli sinyali kart okuyucuya geri gönderir. Viegand kart okuyucusu gelen sinyale göre kapının açılmasını sağlar ya da kapıyı açtırmaz.

Online Kartlı Geçiş Sistemleri

Online kapı kilit sistemlerinde bilgisayarın sürekli olarak açık kalması gereklidir. Bu sistemde geçiş yetkisi ve geçiş zamanları program üzerinden ayarlanır. Kullanılan kart okuyucu bilgisayarın seri portuna konvektör desteğiyle bağlanır.

Offline Geçiş Sistemleri

Bu sistemde bilgisayarın açık kalmasına gerek duyulmaz. Sistemde okutulan tüm kartlar cihaz hafızasında saklanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir