Fabrika Kamera Sistemleri İzmir
Güvenlik Kamera Sistemleri

Fabrika Kamera Sistemleri İzmir

Fabrika kamera sistemleri İzmir, koruyuculuktan ziyade caydırıcılık yönünden önem taşımaktadır. Her ne kadar yeteri kadar güvenlik personeli mevcut olsa dahi istenmeyen bir durum gerçekleştiği zaman bu olayın sorumlularının ve olayın gerçekleşme şeklinin tespit edilmesi hem de böyle bir olayın gerçekleşmemesi adına caydırıcılık sağlanması; fabrika güvenlik kamerası sistemlerinin aslında ne kadar önemli olduğunu ortaya koyan iki önemli fonksiyonudur.

Kullanılan Teknolojiye Göre Kameraların Farkları ve Analog Kameralar

Her şeyden önce fabrika güvenlik kameralarının iki türlü olduğunu ifade etmekte yarar vardır. Bunlardan ilki analog kameralardır. Analog kameralar; özellikle maliyetinin son derece düşük olması ve kolaylıkla montajı ile kurulumunun yapılabilmesi nedeniyle tercih edilirler.

Ancak unutulmaması gerekir ki analog kameraların çok da yüksek bir görüntü kalitesine ulaşması mümkün olmayabilir. Buna ek olarak analog kameraların kullanılması için bir kayıt cihazına da ihtiyaç duyulmaktadır. Kamera tarafından kaydedilmiş olan görüntü; UTP kablolardan istifade edilerek DVR adı verilen kayıt cihazlarına aktarılmakta ve bu cihazlarda saklanmaktadır.

IP Kameraların Özellikleri Nelerdir?

Analog kameralara alternatif olarak görülebilecek olan bir diğer kamera türü ise IP kameralardır. IP kameralar çok daha teknolojik bir yapıya sahiptir ve görüntü kaliteleri çok daha yüksektir. Bu nedenle fabrika güvenlik kamerası sistemlerinde yüksek görüntü kalitesini önemseyenler açısından IP kamera daha makul bir seçenek olacaktır.

Bunun yanı sıra IP kameralar tarafından kaydedilmiş olan görüntüleri herhangi bir şekilde dönüştürmeye de gerek yoktur. Zira bu görüntüler zaten dijital ortama kaydedilmektedir ve DVR cihazına da gerek duyulmayacaktır. Son olarak IP kameralarda kullanılmakta olan internet kabloları da çok daha esnek ve fonksiyoneldir.

Fabrika Kamera Sistemleri İzmir
Fabrika Kamera Sistemleri İzmir

Gece Görüş Özelliği Yok Sayılmamalı

Fabrika ve benzeri alanlarda istenmeyen olaylar pek çok kez gece vaktinde gerçekleşmektedir. Gece vakti gerçekleşen bu gibi durumlara karşı tercih edilmiş olan güvenlik kameralarının da muhakkak gece görüş özelliğine sahip olması gerekmektedir. Gece görüş özelliğini sağlamak adına pek çok kamerada kızılötesi aydınlatmalı objektif yer almaktadır. Özellikle bullet adı verilen kamera tasarımı bu konuda son derece başarılıdır.

Kamera Seçiminde Özen Gösterilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Maksadı ne olursa olsun fabrika kamera sistemleri İzmir seçiminde bazı noktaların göz ardı edilmemesi gerekir. Ayrıca sadece fiyat üzerinden kamera sistemi tercihinde bulunmak da bu nedenle doğru değildir.

Fabrika kamera sistemlerini seçerken şunlara dikkat edilebilir;

  • Kameranın gece görüş özelliği olup olmadığı,
  • Kameranın her türlü hava şartında çalışıp çalışmadığı,
  • Kameranın çözünürlüğü,
  • Kameranın iç mi yoksa dış mekan için mi üretildiği,
  • Caydırıcılık yönünden doğru yerlere monte edilip edilmediği

Elbette fabrikaların büyüklüğü ve kameraların kullanım amacına göre bu özellikler çoğaltılabilir. En uygun kamera sistemlerini belirlemek için muhakkak bu alanda uzman bir kimseden yardım almak gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir