Şifreli Kartlı Kapı Kilit Sistemleri İzmir
Geçiş Kontrol Sistemi

Şifreli Kartlı Kapı Kilit Sistemleri İzmir

Şifreli kartlı kapı kilit sistemleri, daha önceden iş yerlerinde ve özel bölümlerde kullanılırken, günümüzde, apartman ve ev giriş kapılarında da kullanılmaya başlanmıştır. Şifreli kartlı kapı kilit sistemleri izmir kurulumları profesyonel ekipler tarafından yapılarak, en iyi güvenlik sistemi oluşturulmaya çalışılmaktadır. Gelişen teknolojiler sayesinde, kapı kilit sistemleri, şık tasarımlı ve kolay kullanımlı olarak üretilmektedir. Şifreli ve kartlı kapı kilit sistemlerinde, özel kartlar, parmak izi ya da şifre sistemi kullanılarak, kapılar açılabilmektedir.

Çelik Kapı Şifreli Kilit Sistemleri

Giriş çıkışı güvenli hale getirilmeye çalışılan yerlerde, çelik kapı sistemleri ile birlikte şifreli kartlı kilit sistemleri de kullanılmaya başlanmıştır. Kilit sistemleri, çelik kapılar için özel üretilmekte ve sistemin çalışması için elektrik enerjisine değil üzerine takılan pillere ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için kurulumu ve kontrolü kolaydır. Çelik kapılarda kullanılan şifreli kartlı kilit sistemlerinin şifresini unuttuğunuzda ya da yanınızda bulunan yabancı kişilerin gireceğiniz şifreyi görmesi için kapıyı normal anahtar sistemiyle de açabilirsiniz.

Ahşap Kapı Şifreli Kilit Sistemleri

Şifreli kilit sistemleri daha çok ofis ortamında bulunan özel bölümlere izinsiz girişleri önlemek için kullanılmaktadır. Buralarda kullanılan ahşap kapılar üzerindeki kilit sistemi, kartlı ve şifreli olarak değiştirildiğinde, sadece yetki verilen kişiler kapıyı açabilecektir. Şifreli kartlı kapı kilit sistemleri İzmir kurulumlarında, 3 farklı seçenek kullanılmaktadır.

 • Enerji kesildiğinde kapının açık pozisyona geçmesi,
 • Enerji kesildiğinde, kapının elle açılması,
 • Kesintisiz güç kaynağı kullanılarak, sistemin her zaman aktif olması,

Bu seçenekler, korunması gereken yerin özelliğine ve talebe göre değişmektedir. Kesintisiz güç kaynağı kullanıldığında, elektrikler kesik olduğunda, 24 saat kullanım sağlayacaktır.

Şifreli Kartlı Kapı Kilit Sistemleri İzmir
Şifreli Kartlı Kapı Kilit Sistemleri İzmir

Kartlı Geçiş Avantajları

Kartlı geçiş sistemlerinin kullanıldığı tüm yerlerde, güvenliğin ve düzenin sağlanması için büyük avantajlar sağlamaktadır. Şifreli ya da kartlı geçiş sistemlerinin kullanıldığı yerler şuralardır.

 • Kapılar,
 • Bariyerler,
 • Turnikeler,

Kartı geçiş sistemlerinin en büyük avantajı, belirlenen alanlara sadece yetkili kişilerin giriş yapabilmesidir. Bu sistem sayesinde, istenilen güvenlik önlemleri üst seviyede alınabilmektedir. Kapılarda bulunan kilit sistemleri, kullanılan şifreli kartlı sisteme entegre edilir. Kapının açılması için şifre girilmesi ya da tanımlı kartın okutulması gerekmektedir. Önemli alanlar için kullanılan şifreli kartlı kilit sistemleri, bilgisayar programlarına entegre edilebilmekte ve giriş çıkış kayıtları tutulabilmektedir.

Kilit Sistemi Özellikleri

Geçiş kontrollerinin sağlanabilmesi için kilit sistemi seçimlerinde, ürün özelliklerine dikkat etmek gerekiyor. Şifreli kartlı kapı kilit sistemlerinin her birisi farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Kullanım yerlerine ve amaçlarına göre özellikler değişebiliyor. Genel özellikler arasında şunlar yer alabiliyor.

 • Su geçirmez,
 • Şifreli ve kart okutmalı geçiş imkanı,
 • Şık tasarım,
 • Çoklu kullanıcı tanımlama,
 • Arka ışık ve alarm,

Giriş ve çıkışların güvenliği için kullanılan kilit sistemlerinde, şifrenin belirli bir sayıda yanlış girilmesi durumunda, alarm sistemi devreye gerebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir