Parmak İzli Kapı Kilit Sistemi İzmir
Geçiş Kontrol Sistemi

Parmak İzli Kapı Kilit Sistemi İzmir

Güvenli alanlarda kullanılan kapılardan giriş çıkışların kayıt altına alınması ve kontrol edilmesi için parmak izli kapı kilit sistemleri kullanılmaktadır. Parmak izli kilit sistemleri, kartlı sistemlere göre daha güvenlidir.

Parmak izli kapı kilit sistemi İzmir kurulumları ile kapıların hem açılması hem de kilitlenmesi sağlanabiliyor. Kartlı sistemlerde, kartın kaybedilmesi ve başkalarının eline geçme riski vardır. Parmak izli sistemlerde, bu risk ortadan kalkmakta ve korunması gereken alanın güvenliği en iyi şekilde sağlanmış olmaktadır.

Parmak İzli Kapı Kilit Sistemi Özellikleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, güvenlik için kullanılan ekipmanların özellikleri ve çeşitleri artmaktadır. Parmak izli kapı kilit sistemi üreticileri, tüm ürünlerini şu genel özelliklere sahip olacak şekilde tasarlamakta ve üretmektedir.

 • Parmak izi ve anahtar ile kontrol,
 • Parmak izi yetki kontrolü,
 • Otomatik kilitleme özelliği,
 • Tek tuşla kapı kilitleme,
 • Kapı türlerine göre özel tasarım,

Bu özelliklere sahip kapı kilit sistemleri, tüm kullanım alanlarında, üstün güvenlik sağlayacaktır. Kilit sisteminin kullanıldığı alana giriş yapmasına izin verilen kişilerin parmak izleri, yetkili kişi tarafından sisteme tanıtılır.

Parmak İzli Kapı Kilit Sistemi İzmir
Parmak İzli Kapı Kilit Sistemi İzmir

Sistemin Kurulumu

Parmak izli kapı kilit sistemi İzmir ve tüm bölgelere kurulumları, üretici firmalar ya da yetkili satıcılar tarafından monte edilerek kurulmaktadır. Kapı üzerine montajı yapıldıktan sonra giriş çıkış kayıtları tutulmak isteniyorsa, network ağı ile bilgisayar sistemlerine bağlanabilmektedir.

Parmak izi sisteminin aktifleştirme işlemleri yetkili servis tarafından yapılmakta ve sistemi yönetimi, parmak izi tanıtma yetkisi bir kişiye verilir. Yönetici olarak o kişinin parmak izi tanıtılır ve daha sonra yapılacak tüm tanıtma işlemleri yetkilendirilmiş kişinin yapacağı girişler ile yapılmaktadır.

Parmak İzli Kapı Kilit Sistemi Kullanım Alanları

Parmak izli kapı kilit sistemlerinin kullanım alanları çok geniştir ve rastgele giriş çıkışların önlenmesi istenilen tüm yerlerde kullanılabilmektedir. Genel kullanım alanları olarak şuralar sayılabilir.

 • Kamu kurum ve kuruluşları,
 • Askeri alanlar,
 • Hastaneler,
 • Spor salonları,
 • Fabrikalar,
 • Yerel yönetim birimleri,

Parmak izli kapı kilit sistemleri ile kurum ve kuruluşlar, personel takibi yapabilmektedir. Sadece yetkilendirilmiş kişilerin girmesi gereken yerlerde kontrolün sağlanması için en iyi çözüm yöntemlerinden birisidir. Parmak izi kullanılan yerlerde takip programları da kullanıldığında, kimin ne zaman giriş çıkış yaptığı kayıtları da tutulabilecektir.

Parmak İzlerinin Kayıt Edilmesi

Parmak izli kapı kilit sistemleri kurulumları sonrasında cihaz hafızası sıfırlanır ve hafızada hiç parmak izi kaydı yer almaz. Kaydedilecek ilk parmak izi, yetkili kişi olacaktır. Daha sonra giriş çıkış yapması için tanıtılacak parmak izleri yetkili kişinin parmak izi onayı ile yapılacaktır. Parmak izlerinin kaydı yapılırken, ekle butonu ile yeni kullanıcılar eklenebilecektir. Kayıt işlemleri yapılırken, parmak, optik okuyucu üzerine hafif bastırılarak yerleştirilir. Sistem parmak izini başarılı okuduğunda bip sesi ile onay verecektir. Kullanma talimatına göre hafıza kapasitesi kadar kayıt yapılabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir