İzmir Yangın Algılama Sistemi
Yangın Alarm Sistemi

İzmir Yangın Algılama Sistemi

Toplu yaşam alanlarında meydana gelecek yangınlar, çok ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Bundan dolayı, 2002 yılından beri toplu yaşam alanlarında yangın algılama sistemlerinin kurulumu zorunlu hale getirildi. Bu alanda, uzman kadrosuyla faaliyet göstermekte olan firma, İzmir yangın algılama sistemi konusunda pek çok mekan için çözüm geliştiriyor.

Firma, sektörde uzun yılların tecrübesine sahip olması sayesinde, yaşam alanlarına yönetmeliğe uygun sistemlerin kurulumunu kısa sürede ve güvenli bir şekilde tamamlıyor. Yangın algılama sistemleri, duman ve ısı sensörleri sayesinde, en küçük bir yangın riskini fark ediyor ve sirenlerle uyarı sağlıyor. Bunun ardından, yaşam alanının tahliyesi gerçekleşiyor. Yangın algılama sistemleri, özellikle can kaybının önlenmesi bakımından oldukça işlevseldir.

Yangın Algılama Sistemi Neden Önemlidir?

Konutlarda, iş merkezlerinde ve genel olarak insanların kalabalık olduğu mekanlarda, yangınlar mal ve can kaybına sebep olabiliyor. Bu noktada, yangın algılama sistemleri hayat kurtaran bir öneme sahiptir.

Yangın algılama sistemleri, temel olarak, yangının erkenden fark edilmesine imkan veren sistemlerdir. Sistemin sahip olduğu ısı ve duman dedektörleri, erkenden uyarı verir. Bu ise, büyük bir yangın sırasında ortaya çıkacak paniğin önüne geçer.

İzmir Yangın Algılama Sistemi
İzmir Yangın Algılama Sistemi

Yangın Algılama Sistemleri Nelerdir?

Sistem, birbirini tamamlayan unsurlardan oluşur.

 • Kontrol Paneli
 • Duman Dedektörü
 • Isı Dedektörü
 • İhbar Butonları
 • Alarm Sirenleri

Yangın algılama sistemleri, genel olarak bu bileşenlerden oluşur. Bununla beraber, duman dedektörlerinin farklı prensiplere göre çalışan türleri mevcuttur. Klasik duman dedektörünün dışında, ışığın duman tarafından dağıtılması prensibine dayanan dedektörler, son derece hassastırlar. Firma, müşterileri için en gelişmiş çözümleri uyguluyor.

Yangın Algılama Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Yangın algılama sistemleri, 2002 yılında çıkarılan bir yasayla zorunlu hale getirilmiştir. Kalabalık yerlerde, yangını erkenden fark edebilmek hayat kurtaracak düzeyde önemlidir.

 • Okul
 • Hastane
 • Konut
 • Kamu Kurumları
 • İbadethane
 • AVM

Bu türden mekanlarda, gün içinde çok sayıda kişi bir araya geliyor. Bir yangın anında ortaya çıkacak, panik, binanın tahliye edilmesini engelleyecektir. Bundan dolayı, henüz alevler çok güçlü hale gelmeden, alarm devreye girdiğinde, bina güvenli bir biçimde bina tahliye edilir.

Ayrıca, herhangi bir patlama olmaması adına gaz ve elektrik kapatılır. Hangi yapıda, nasıl bir yangın algılama sistemi kullanılması gerektiği bir uzmanlık alanıdır. Firma, bu noktada müşterilerine çözüm geliştiriyor.

Yangın Algılama Sistemleri Kurulum

Yangın algılama sistemi kurulumu için firmadan destek alınabiliyor. Firma, uzman personeliyle söz konusu adrese giderek, keşif yapıyor ve mekanın ihtiyacına uygun aynı zamanda yönetmeliğe yanıt verecek çözümleri geliştiriyor. Bunun ardından, firmanın uzman personeli, duman ve ısı dedektörlerini kuruyor. Paneli ayarlıyor.

Yangın alarm butonlarını monte ediyor ve sirenleri olması gereken yerlere monte ediyorlar. Firma, tüm sistemi kurduktan sonra testini gerçekleştiriyor ve ondan sonra iş teslimi yapıyor. Güvenliği ön planda tutan birçok kişi, bu nedenle firmadan hizmet almayı seçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir