izmir kamera sistemleri

İZMİR KAMERALI GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Güvenlik kamera sistemleri apartman güvenlik kamera güvenlik sistemleri olarak kullanabilirsiniz. Hırsızlara karşı son derece caydırıcı ve önleyici olmakla beraber etrafınızdaki illegal işlerden ve insanlardan da sizleri uzak tutar. Her geçen gün artan hırsızlık olayları ve istenmeyen kötü kişilerden dolayı ülke olarak zarara girmekteyiz. Önlem alınmadan yaşanamayacak hale gelen çevremiz için birazda olsun düzeltmek için güvenlik kamera sistemleri, hırsız alarm sistemleri gibi ürünleri tercih etmekte yarar var. Sizlere bu bağlamda kameralı güvenli sistemleri ile alakalı bir kaç ipucu vermek istiyoruz.

 

İZMİR KAMERA SİSTEMLERİ KURDURURKEN NE TÜR KAMERALAR SEÇMELİYİZ?

Kamera sistemi montajında dikkat edilmesi gereken ön önemli faktör, kameraların çözünürlüklerine ve kamera koyduracağımız yerlerin ışık miktarıdır. Kamera çözünürlükleri lens ile birlikte bize geniş veya dar açı alabilmemizi sağlar. Dar bir yer görmek istiyorsak geniş açı lens kullanmalıyız ya da bir kasa kamerası koyduk ve sadece para alışverişini kaydedip, kaç para verildiğini net bir şekilde görmek isterseniz gene yüksek bir lens kullanmalısınız. Güvenlik kamera sistemlerinin montajı sırasında yapılan en büyük hatalardan biri de kameraların yerlerinin yanlış olmasıdır. Kameraları montaj yaparken, resim çeker gibi düşünüp ışığı kesinlikle arkamıza almalıyız. Işığı arkamıza aldığımızda kamera çok daha net görüntü verecektir. Işığın arkaya alınamayak yerlerde de çözüm OSD Menülü bir kamera ile ışık dengesi ayarını değiştirmektir. OSD Menülü kameralarda ışık denge ayarını manuel olarak değiştirebiliriz. BLC özelliğini aktif ederek karşıdan gelen ışığı kameraya yok saydırabiliriz. Yalnız OSD Menülü güvenlik kameraları fiyatları normal kameralara göre yüksek olduğundan dolayı, siz kamerayı ışık arkada kalacak şekilde konumlandırırsanız daha pratik ve uygun fiyatlı bir çözüm elde edersiniz.

 

İZMİR KAMERALARIN LENS ÖZELLİKLERİ BİZE NEYİ İFADE EDER?

Öncelikle izmir kamera sistemleri, kurdururken ilk dikkat etmemiz gereken husus, kaç metre mesafeyi, nereyi ve nasıl görmek istediğinizdir. Amaç plaka okumak mı? Yoksa 50 metre ötedeki yüzü seçebilmek mi? Ya da kasaya giren paranın miktarını mı görmek istiyorsunuz? İstekleriniz doğrultusunda kamera seçmek önemlidir yoksa kurduracağınız sistemden verim alamazsınız. Kameralar lenslerine, gece görüş kabiliyetlerine, çözünürlüklerine göre birçok özelliğe sahiptirler. En önemlisi Lens seçimidir. Lens seçerken önemli olan nokta görmek istediğiniz açıdır. Lens görmek istediğiniz açı ile ters orantılıdır. Yani lens küçüldükçe göreceğiniz açı genişler. Fakat küçük lensli bir kamera almak geniş imkânı sağlarken de netlikten ödün vermektedir. Çünkü ne kadar geniş açı görmeye çalışırsanız odak noktanız kaçacağınızdan netlik biraz azalır. Piyasada bulunan kameraların en küçük lensi 2.88mm’dir. Bu lensten daha küçük olanlar balıkgözü olarak geçmektedir. 2.88mm lensli bir kamerayı asansöre koyduğunuzda asansörün içini komple görür. Netlikte kayıp olmaz çünkü yakın mesafe görecektir. Ama bu özellikli bir kamerayı apartmanın dışına koyduğunuzda geçen araçların içindeki yüzü, marka logosu ve plaka gibi ayrıntılı özelliklerini seçemezsiniz. Kamera Sistemleri izmir olarak yapmış olduğumuz keşifler sonunda sizin de istekleriniz doğrultusunda ihtiyacınıza yönelik kameraları önermekteyiz.

 

Apartman, iş yeri ev, fabrika ve benzeri birçok alanda kullanılan 3.66 ya da 4mm Lenstir. Bu iki lens insan gözünün açısına denk gelmektedir. Yani sizin gördüğünüz gibi görür. Piyasada ne çok kullanılan tip lenstir. Bizde özel bir durum olmadıkça genellikle hep bunları kullanmaktayız.

Mesela bir siteniz var, kameranın bulunduğu nokta sitenizin giriş kapısına elli metre uzaklıkta. Siz kapıdan giriş yapan aracın plakasını ve sürücünün yüzünü görmek istiyorsunuz. Bu gibi Durumlarda ise varifocal 6-60mm lens kullanabilirsiniz. Varifocal demek manuel olarak hareket ettirebilir lens demektir. Lensi ister 6mm ister 60mm ayarlayabilirsiniz. Buradaki mesafenize göre ince bir ayar yapılır ve sabitlenir. Bu lensler bullet kameralarda kağağın iç kısmında, box kameralarda ise lensin üzerindedir.

Varifocal lens manuel olarak kameranın iç kısmından yapılır. Lensin arkasında iki ayrı çubuğu sağa ve sola çekerek bu ayarlar yapılır. Bu çubukların biri zoom yaparken diğeri ise netliği ayarlamaktadır. Son zamanlarda bununda otomatikleri çıkmıştır. Bu tür kameralara tiplerine ise motorize lens kameralar denmektedir. Tek farkı normal varifocal lens el ile manuel ayarlanırken motorize lens olan kameralar içindeki motor sayesinde uzaktan lens ayarı yapılıp, zoom yapabilmektedir. İstediğiniz zaman yakın istediğiniz zaman ise uzak görüntü elde edebilirsiniz

İZMİR GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİNDE HARD DİSKİN ÖNEMİ

Güvenlik kamera sistemlerinde DVR kayıt cihazının içine yerleştirilen hard disk ya da HDD sayesinde görüntüleriniz uzun süre saklanabilir. Bir başka deyişle hard disk sisteminizin hafıza birimidir. Bu hafıza biriminin de bir çok çeşidi vardır. Boyut ve özellik olarak onlarca çeşidi olan hard diski nasıl seçmeniz gerektiği konusunda yardımcı olmaya çalışacağım. Öncelikle sisteminize takılacak diskin kesinlikle güvenlik hard diski olmasına özen gösterin. DVR kayıt cihazınızın içine kesinlikle bilgisayar yada notebook diski koydurmayın. Bunlar endüstriyel olmadığından dolayı ileriki zamanlarda mutlaka arıza çıkartacaktır. Firmaların özel olarak güvenlik sistemlerinde uzun süre çalışmaları için tasarlanan güvenlik disklerini tercih edin. Bu tip diskler endüstriyel devrelerden oluştuğundan dolayı çok uzun vadeli kullanabilirsiniz. Fiyatları da nırmal disklerden ortalama seksen yüz TL daha yüksektir.

İZMİR CCTV İÇİN KULLANILAN GÖRÜNTÜ KABLOSUNUN ÖNEMİ

Güvenlik kamera sisteminin kısa adı CCTV sistemlerdir. Bu sistemlerde kullanılan kabloların kalitesi çok önemlidir. Kalite Kısa mesafelerde kadar fark etmez tezini bir kere ortadan kaldırın. Kesinlikle kısa mesafede de çok fark eder koaksiyel kablonun kalitesi ama uzun mesafede direkt fark eder. Piyasada uygun fiyatlı olarak satın alınan kabloların tamamı demir alaşımlıdır. Bu kablolar uzun mesafelerde iletim yapamazlar. Kısa ve uzun mesafede karşılaşılan en büyük sorun da; kablo eğer bir yerden nem gördüyse kablo pas yaparak çürümeye başlar. Bu pas her geçen gün ilerler ve tamir bile yapsanız , ek yapıp düzeltseniz bile nemi komple alamayacağınızdan tekrar arıza yapar. Güvenlik kamera sistemlerinde kullanılan kablolar kesinlikle elektrikte de olduğu gibi tam bakır olmalıdır. Bakır kablonun uzun mesafelerde direnç kaybı diğer kablolara göre en düşük olanıdır. Bu kabloların bir de dış koruması vardır. Buda ucuz kablolarda hemen eriyen çürüyen cinstendir. Kaliteli kablolar da üzerindeki plastik nemden, sudan ve güneş ışığından etkilenmezken kalitesiz kablolar hemen çürümeye başlar.

İZMİR KAMERA SİSTEMLERİ ÖZELLİKLERİ

Görüntü Sensörü 1/3" Sony Exmor Cmos
Lens Aralığı 2.8mm-12mm Motorize Lens
Çözünürlük 1 Megapiksel (1280x800)
Gece Görüş 72 IR Led
Işık Hassasiyeti Renkli: 0.05 LUX , Siyah/Beyaz: 0 LUX
Sinyal Sistemi PAL
Görüntü Modları BLC, HLC, AGC, ATW, D-WDR, 2D/3DNR, Defog
Çalışma sıcaklığı -20°C ile +60°C
Çalışma Voltajı 12V DC
Koruma Standartları IP66

Yukarıda özelliklerini belirttiğim kamera için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Güçlü stok yapımız sayesinde elimizde onlarca çeşit güvenlik kamerası vardır. Bu kameralarının tamamının montajını Doruk Elektronik Güvenlik Sistemlerinden yaptırabilirsiniz. Firmamızdan yaptıracağınız tüm işlemler ve aldığınz tüm ürünler iki yıl boyunca garantimiz altındadır.