İzmir IP Kamera Sistemleri
Kamera Kayıt Cihazları

İzmir IP Kamera Sistemleri

Güvenlik sistemlerine ihtiyaç duyulan tüm bina ve çevrelerinde kamera sistemleri vazgeçilmez ekipmanlardır. Ip kamera sistemleri, güvenlik kamera teknolojisinde yeni geliştirilen ürünlerdir ve akılı sistemler olarak kullanılmaktadır. İzmir ip kamera sistemleri şehrin ihtiyaç duyuluna tüm noktalarına kolaylıkla kurulabilmektedir. Farklı markala ait ip tabanlı sistemler, birbirleri ile uyumlu çalışmakta ve güvenlik önlemlerinin en iyi şekilde alınmasını sağlamaktadır.

Ip Kamera Nedir?

Ip kamera sistemleri, (internet protokolü cctv kamera) elde edilen görüntülerin, bir ağ üzerinden farklı depolama alanlarına dijital olarak kaydedilmesini sağlayan video kamera sistemleri olarak tanımlanmaktadır. Güvenlik gözetimlerinin yapılabilmesi için günümüzde kullanım alanları oldukça genişlemiştir.

İnternet ağı üzerinden çalıştığı için uzaktan kontrolü ve yönetimi de kolay olmaktadır. İzmir ip kamera sistemleri kurulumları, gelişmiş teknoloji sayesinde daha ekonomik ve kolaydır. Ip kameralar, kablolu ya da kablosuz olarak kurulum yapılabilmekte ve ağ üzerinden görüntünün istenilen yere gönderilmesini sağlamaktadır. Görüntü depolama işlemleri için büyük alanlara ihtiyaç duymazlar.

İzmir IP Kamera Sistemleri
İzmir IP Kamera Sistemleri

Ip Kamera Nasıl Çalışır?

Aktif olarak kullanmış olduğumuz mobil cihazlarda bulunan kameralar ile ıp kameralar aynı mantığa sahiptir ve aynı yöntemle görüntü yakalarlar. Ip kameralar, yakaladıkları görüntüleri, belirli bir dosya formatında sıkıştırır ve ağ üzerinden gönderme yapabilmektedir. Network ağ altyapı sistemi bulunan yerlerde, istenilen sayıda ıp kamera sistemi kullanılabilecektir.

Ip kameralar, kurulum yapıldığı yerde, enerjiye ihtiyaç duymazlar ve bağlanacakları ağ kablosundan ihtiyaçları olan enerjiyi alacaktır. Bunun için istenilen her yere rahatlıkla kurulum yapılabilmekte ve yakalanan görüntüler, uzaktan izlenebilmektedir.

Ip Kameranın Avantajları

Güvenlik sistemleri sürekli geliştirilmekte ve ip kameralar daha fazla alanda kullanılmaya başlanmaktadır. İp kameraların sağlamış olduğu avantajların daha fazla olması, ip kamera kullanımı artırmaktadır.

İp kamera sistemleri avantaları şunladır;

  • Görüntü kalitesi daha yüksek çözünürlüklüdür,
  • Daha az kablo ile kurulum yapılabiliyor,
  • Daha yüksek güvenlik sağlıyor.
  • Otonom sisteme sahiptir,
  • Görüntü iletimi daha kolaydır.
  • Çok yönlü olarak kullanılabilir,

İp kamera sistemlerinin en önemli avantalarından birisi, istenilen çözünürlüğe erişilebilmekte ve görüntü kalitesi ayarı yapılabilmektedir. Görüntü kalitesinin yüksek olması vaka çözümlerini kolaylaştırmaktadır. Uzaktan erişim yapılabildiği için işyerinde ya da evde olunmasa bile anlık izlemeler rahatlıkla yapılabilecektir.

Ip Kamera İle Analog Kamera Arasındaki Fark

Ip kamera sistemleri ile analog kamera sistemleri arasındaki en önemli fark görüntü kalitesidir. İp kamera sistemlerinde görüntü kalitesinin yüksek olması, tespitlerin daha kolay yapılmasını sağlayacaktır. İp kamera sistemleri, bilgisayar teknolojisine uyumludur ve görüntü iletimi, kaydedilmesi, izlenmesi daha kolay olmaktadır.

İp kameraların, kendi içerisinde yazılımları gömülü sistem olarak bulunmaktadır. Analog kameralar görüntüyü cctv kablo ile gönderirken, Ip kameralar cat6 kablo ile göndermektedir. İp kameralarda, görüntü kalitesi ve çözünürlüğü, mega piksel cinsinden ifade edildiği için görüntü kalitesi oldukça yüksek olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir