İzmir Ahd Kamera Sistemleri
Güvenlik Kamera Sistemleri

İzmir Ahd Kamera Sistemleri

Günümüzde, güvenlik kamera sistemi olmayan iş yeri yok denecek kadar azdır. Herkes, ihtiyacına göre güvenlik kamera sistemi seçimi yapmaktadır. İzmir ahd kamera sistemleri analog sistem altyapısını kullanmakta ve yüksek çözünürlükte görüntü elde edilmesini sağlamaktadır. Ahd kamera sistemleri, kurulum yapıldığı yerden 500 metre uzaklığa kadar yakalan görüntülere, görüntü kalitesinde bozulma olmadan iletebilmektedir. Görüntü kayıdları, DVR dijital kayıt cihazına yapılmakta ve sıkıştırma yöntemi ile saklanmaktadır.

Ahd Kamera Sistemleri Nedir?

Ahd kamera sistemleri, cctv kablo ile görüntünün yüksek kalitede, görüntü kaybı olmadan 500 metre mesafeye kadar aktarılmasını sağlayan teknolojidir. Güvenlik kamera sistemine ihtiyaç duyulan biçok yerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ahd kameralar, görüntülere hd ve full hd olarak kaydediyor. Yüksek çözünürlük ve renk ayrımı özelliklerinden dolayı en çok tercih edilen güvenlik kamera sistemlerindendir. Ahd güvenlik kamera teknolojileri 2014 yılından sonra kullanılmaya başlanmıştır. İzmir ahd kamera sistemleri kamu ve özel birçok alanda kullanılmakta ve profesyonel kurulumlar ile istenilen görüntüler yakalanabilmektedir.

İzmir Ahd Kamera Sistemleri
İzmir Ahd Kamera Sistemleri

Ahd Kamera Modelleri

Ahd kamera sistemleri, analog kamera sistemleri altyapısını kullandığı için kullanılmakta olan sisteme ahd kameralar eklenerek kullanılmaya devam edilebilmektedir. Analog kamera sistemini kullananlar, güvenlik sistemlerini güçlendirmek için ahd kameralar ile değiştirme işlemlerini kolaylıkla yapabileceklerdir. Ahd kameralar, özelliklerine göre şu modellerden oluşuyor.

  • Ahd Ir Bullet kamera,
  • Ahd dome kamera,
  • Ahd speed dome kamera,
  • Ahd box kutu kamera,

4 farklı model vardır ve her modelin farklı özellikleri bulunmaktadır. Kurulum yapılacak yerin yapısına ve kullanım amacına göre kamera seçimi yapılmaktadır. Kameraların fiyatları da modellerine ve özelliklerine göre değişiyor.

Nasıl Kurulur?

Ahd kamera sistemlerini kurulumu, analog sistem kurulumları ile aynı özelliklere sahiptir. Verimli kullanılabilmesi için kurulumların uzman kişiler tarafından yapılması önemlidir. Kurulum yapılacak yerde kullanılacak kamera sayısına göre DVR kayıt cihazı kanal sayısı belirlenmektedir. Kayıt cihazları, 4 – 8 – 16 – 32’li olarak kullanılıyor. İlk defa kurulum yapılacak yerlerde de kurulumlar kolay yapılmaktadır. Ahd kamera sistemleri satan yetkili bayiler, kurulum için ihtiyaç duyulan tüm kablo ve ekipmanları bulunduruyor. Kurulum yeri keşfine göre malzeme ayarlaması yapılır ve kurulum işlemleri hazırlanmaktadır.

Ahd Kamera Avantajları

Güvenlik önlemlerinin alınmasında, kamera sistemleri, hem caydırıcı hem de tespit edici özelliğe sahiptir. Tercih edilen kamera sistemi ve kamera modellerine göre elde edilecek avantajlar farklı olabilecektir.

Ahd kamera sistemlerinin avantajları şunlardır;

  • Kesintisiz ve yüksek görüntü kalitesine sahiptir,
  • Kurulum maliyeti oldukça uygundur,
  • 500 metre mesafeye görüntü kaybı ve kesintisi olmadan görüntü aktarımı yapabilmektedir.
  • Ahd kamera sistemleri, mobil cihazlar üzerinden takip edilebilmektedir.

Bu avantajlara sahip olduğu için iş yerlerinde tercih edilmekte ve iş yeri sahipleri uzaktan kontroller yapabilmektedir. Uzaktan kontroller yapılabildiği için olumsuz durumlara hemen müdahale edilmesini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir