Yeni bir binaya mı taşınıyorsunuz? Yeni mahallenin neye benzediğinden emin değil misiniz? Ofiste veya gece vakti evinizde yalnızken stresli hissediyor musunuz? Bir güvenlik alarm sisteminin kurulması size gönül rahatlığı sağlayabilir ve bu sorunların üstesinden gelebilir.

DSC CALL Harici Siren

DSC CALL Harici Siren

DSC CALL Harici Siren Nedir?

Güvenlik alarm sistemi, giriş noktalarına veya yüksek değerli eşyaların tutulduğu alanlara kapsayan bir tesise kurulmuş bir dizi cihazdır. Herhangi bir suçlunun bu giriş noktaları yoluyla binaya girmeye çalışması durumunda, alarm sistemi, oluşturduğu rahatsız edici yüksek gürültü seviyesi nedeniyle suçlunun ayrılmasını engelleyen sirenlerini tetikleyecektir. Ayrıca bu özellik korumalı göstermek için görsel bir caydırıcı kullanılabilir.

Harici sirenler hırsız alarm sisteminizin sesli ve ışıklı ikaz veren aksesuarlarıdır. Korunan mekanın dışında olmasının sebebi siren ses şiddetinin uzak yerlere kadar ulaşabilmesini sağlamak , ışıklı uyarı ile dışarıdaki insanlara alarmın nerede çaldığını belirtmek ve caydırıcılık sağlamak içindir.

Harici sirenlerin dış cephelere montajlanması daha önce anlattığımız gibi avantajlarının olması yanında bu durum sirenin sürekli sabotaja (Dışarıdan müdehale ile devreden çıkarılma) maruz kalma ihtimalini ortaya çıkarır. Harici sirenler üzerinde geçmişten bugüne yapılan çalışmalar ile sabotaj ihtimaline karşı önlemler geliştirilmiştir.

DSC CALL Harici Siren İzmir

Youtube linki için tıklayın.

Sabotaj Riskine Karşı Koruma ve Çalışma Prensipleri

  • Tamper koruma anahtarı
  • Kablo kesilmesine karşı koruma
  • Darbelere karşı koruma

Tetikleme Şekline Göre

  • + tetikleme
  • – tetikleme

Ses Kaynaklarına Göre

  • Horn Hoparlörlü
  • Piezo Hoparlörlü