IP Kamera nedir?

Genellikle IP kamera olarak adlandırılan bir İnternet Protokolü Kamerası, bir ağ veya internet üzerinden veri gönderen ve alan bir web kamerası gibi dijital bir video kameradır. Sıradan bir web kamerasından farklı olarak, görüntüleri aktarmak için ağ bağlantısından başka bir şey gerektirmeyen kendi IP adresine sahip bağımsız bir birimdir. IP kamera bir ağa dizüstü bilgisayar, tablet veya yazıcı gibi diğer tüm standart ağ cihazlarıyla aynı şekilde bağlanır.

Dahua IP Kamera

Dahua IP Kamera Çalışma Sistemi

IP Kameranın faydaları nelerdir?

IP kamera ile çekilen görüntüler, ister bilgisayar, ister dizüstü bilgisayar veya cep telefonu olsun, dünyanın herhangi bir yerinden internet üzerinden izlenebilir. Birçok durumda, video görüntülerini izleyebilmenin ve ses akışını dinleyebilmenin yanı sıra, kamera uzaktan da kontrol edilebilir.

IP Kameralar, ağ bağlantısından başka bir şey gerektirmeyen çok yönlü bir güvenlik çözümüdür. Koaksiyel kablolara, bilgisayar istasyonuna ve hatta kablolu elektriğe gerek yoktur. Geçici veya kalıcı bir çözüm olarak kullanılabilirler ve gerektiğinde yeniden konumlandırılabilirler.

IP kameralar, hem gündüz hem de gece işlevselliği ile hem uzaktan hem de operatör komutuyla kaydırma veya yakınlaştırma özelliği ile hem iç hem de dış mekan kullanımı için kullanılabilir. İster açık ister gizli güvenliğe ihtiyacınız olsun, uygun bir IP kamera vardır.

Dahua IP Kameralar

Dahua IP Kameralar bir IP kameradan beklediğinizden fazlasına sahiptirler. Geniş ürün yelpazesiyle ihtiyacınız olan IP kameraya sahip olabilirsiniz. Bunun yanısıra kaliteli tasarımı ile uzun vadeli kullanıma olanak sağlamaktadır. Doruk Elektronik güvencesi ile Dahua IP Kamera satın almak için hemen tıklayın.

Dahua IP Kameraların görüntüsünü daha net görmek için videoyu izleyebilirsiniz.