Apartman Kapı Kilit Sistemi İzmir
Güvenlik Kamera Sistemleri

Apartman Kapı Kilit Sistemi İzmir

Apartman kapı kilit sistemleri son yılarda çok fazla tercih ediliyor. Özellikle apartmanların, otoparkların ve bahçelerin giriş kapılarında güvenliğin sağlanması amacıyla sıklıkla kullanılır. Akıllı kilit sistemlerinin özellikle bina giriş kapılarında sıkılıkla kullanılmasının nedeni bu alanlarda bulunan kapıların anahtarla değil kartla açılabiliyor olmasıdır. Kart ile sessizce açılabilen kapılar kısa zamanda arıza yapmayarak uzun ömürlü kullanılabiliyor. Akıllı kilit sistemlerinde sensör olduğundan dolayı kapılar hiçbir şekilde açık kalmaz. Dolayısıyla akıllı kilit sistemleri oldukça güvenilir kilit sistemi olarak belirtiliyor. Akıllı kilit sistemi, bina giriş kapılarına kolaylıkla monte edilebiliyor. Bu nedenle bina sakinleri ve bina yönetimi tarafından güvenliğin tam anlamıyla sağlanabilmesi için tercih ediliyor. Apartman kapı kilit sistemi İzmir firmalarıyla iletişim kurarak binaların giriş kapılarına akıllı kilit sistemi yaptırabilirsiniz.

Akıllı Kilit Sistemleri Nedir, Neden Kullanılmalıdır?

Akıllı kilit sistemleri, apartmanların ve binaların giriş kapılarından giren ve çıkan kişilerin kontrol altında tutulmasını sağlayan sistemlerdir. Bu sistemlerde kullanılan parmak izi ve yüz tanıma sistemlerinin yanı sıra kartlı geçiş sağlayan sistemlerde müşteriler tarafından çok tercih ediliyor. Kartlı geçiş sistemleri daha ekonomik ve aynı zamanda daha net sonuçlar ortaya koyduğu için daha fazla tercih sebebidir.

Yüz tanıma ve parmak izi sistemleri daha çok maliyetli sistemler olduğu için kullanıcılar tarafından çok tercih edilmezler. Akıllı kilit sistemlerinin farklı özellikte olan modelleri mevcuttur. Her bir modelin kayıt hafızası, geçiş sistemi ve fiyatları değişkenlik gösterir.

Apartman Kapı Kilit Sistemi İzmir
Apartman Kapı Kilit Sistemi İzmir

Akıllı Kilit Sistemlerinin Kullanım Alanları

Akıllı kilit sistemleri genel olarak tüm binalarda, iç ve dış mekanlarda kullanılabileceği gibi aynı zamanda:

  • Otopark kapılarında
  • Bina, Apartman giriş kapılarında
  • Villaların bahçe giriş kapılarında
  • Depo ve benzeri yerlerin giriş kapılarında

Akıllı kilit sistemleri bir nevi yaşam alanlarımıza istemediğimiz veya tanımadığımız kişilerin girmesini önlemek amacıyla binaların giriş kapılarına yaptırılıyor. Böylelikle giriş kapılarına yerleştirilen sensör desteğiyle kapılar şifreli kartlarla açılabiliyor yanda kapatılabiliyor. Dolayısıyla akıllı kilit sistemlerinin binalara uygulanması güvenliğin arttırılmasına katkıda bulunur.

Apartman Akıllı Kapı Kilit Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir?

Apartman giriş kapılarına güvenlik amacıyla takılan akıllı kilit sistemlerinin çok sayıda özelliği mevcuttur.

  • Kilit sistemiyle anahtar kullanmanıza gerek kalmaz.
  • Manyetik okuyucu çip sayesinde apartman giriş kapınızı kolaylıkla açabilir yada kapatabilirsiniz.
  • 1000 adet çip okuma kapasitesi bulunuyor.
  • Binalarda daire kapılarının açılmaması halinde 5 dakika sonra kendini otomatik olarak kilitler.

Apartmanlarda kullanılan akıllı kilit sistemlerinin bu gibi birçok farklı özellikleri bulunuyor. Kilit sistemleri ayrıca her markaya ait görüntülü diafon sistemleriyle uyumlu olarak çalışıyor.

Akıllı Kapı Kilit Sistemlerinin Montajı Nasıl Yapılır?

Akıllı kapı kilit sistemlerinin montajlarının kurulumu ortalama 1 saat içinde yapılıyor. Apartman kapı kilit sistemi İzmir firmalarıyla iletişim kurarak kilit sistemleri hizmeti talep edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir