Anaokulu Kamera Sistemleri
Kamera Kayıt Cihazları

Anaokulu Kamera Sistemleri İzmir

Ana okulu güvenlik tedbirleri en üst seviyede tutulmalıdır. Ana okulu yaş grubu öğrencilerin birinin desteğine ihtiyaç duymasından dolayı kamera ve güvenlik sistemleri ile kontrol sağlamak daha pratik olmaktadır. Tüm ana okulu ve kreşler kamera bulundurmak zorundadır. Ana okullarına takılan kameralar hem anaokulu çalışanlarını hem de öğrencileri korumak amaçlıdır. Çözünürlüğü yüksek kullanımı basit kameralar tercih edilmelidir.

Anaokulu Kamera Sistemleri Nasıl Olmalıdır?

Okullarda kullanılan kameralar yönetmelik ile belirlenmiştir. Özel okulların bahçe girişleri, koridorları, okul kapıları gibi alanlara yerleştirilirken dersliklere kamera yerleştirilmesi uygun bulunmamıştır. Ana okullarına takılacak kameraların görüntü kalitesi yüksek olmalıdır. Kamera takılmadan önce ana okulun bulunduğu çevre, kör noktaları, güvenlik açıklarının tespit edilmelidir.

Kamera takılacak ananın projesi çıkarılmalıdır. Kamera takıldıktan sonra ana ekrana bağlanmalı ve yönetici ana ekrandan tüm sınıfları kontrol edebilmelidir. Alınan son kararlara göre öğrencilerin bulunduğu dersliklerde kameralar yoktur. Ancak bazı özel kreş ve ana okulları sınıflarda kamera bulundurmakta fakat sadece yönetici izleyebilmektedir.

Anaokulu Kamera Sistemleri
Anaokulu Kamera Sistemleri

Kamera Ana Okulunda Nerelere Takılır?

Özel okullardaki kamera sistemleri yönetmelik ile belirlenmiştir. Ders yapılan bölümlere, öğretmenler odasına, dinlenme odalarına, yüzme havuzlarına, tuvalet, lavabo gibi yerlere güvenlik kameraları yerleştirilemez. Özellikle kreşlerde kameralar güvenlik amacıyla kullanılabilir. Günümüzde okullarda görülen bazı şiddet olayları güvenlik kameraları ile önlenebilmektedir. Ana okullarına takılan kameralar nedeniyle öğretmenler daha özenli davranmaktadır.

Kaç Adet Kamera Takmak Gerekir?

Ana okullarında kaç adet kamera gerektiği yönetmelik ile belirlenmemiştir. Bu okulun durumuna ve büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Kamera takılmadan önce çıkarılan okul projesinde kaç adet kamera takılacağı belirlenir.

Kameraların öğrencilerin takip edilebileceği yerlere takılması daha uygun olur. Koridorlara takılan kamera tüm koridoru net bir şekilde görmelidir. Koridora takılacak kamerada koridor alanı çok büyükse başlı ve sonra olarak iki kamera yerleştirilebilir.

Anaokuluna Takılan Kameralar Neden Önemlidir?

  • Sadece okullarda değil her alanda kullanılan güvenlik kameraları çok önemlidir.
  • Anaokullarında öğrencileri takip etmek.
  • Öğretmenlerin öğrencilere davranışlarını gözlemlemek.

Öğrencilerin okul dışına çıkışını engellemek amacıyla kameralar kullanılır. Ayrıca olumsuz olaylara hızlı müdahale etmek de kamera sistemleri ile mümkündür. Okullarda kullanılan kamera sistemleri alarm sistemleri ile entegre olarak çalıştırılabilir. Kameralar hırsızlar için caydırıcıdır. Okullarda hırsızlık yapılmasının önüne geçer.

Anaokuluna Takılan Kameralar Kaç Gün Kayıt Yapar?

Ana okuluna takılan kameraların kayıt süresi kameranın özelliğine ve hafıza kartına bağlı olarak değişir. Yönetmeliğe göre en az 15 gün kayıt yapma zorunluluğu vardır. Bu onbeş gün kayıt süresi istenildiği halde daha da uzatılabilir. Takılan kameraların hafıza kartı yükseltilerek görüntüler hafıza karta kayıt edilebilir.

Kamera yönetmeliği sadece özel okullar için geçerlidir. Devlet okullarında kamera sistemi ile uygulama zorunluluğu yoktur. Fakat bazı devlet okulları özellikle ana okulu kısımlarına güvenlik kameraları takmaktadır. Anaokulu kamera sistemleri İzmir firması en kaliteli ve yüksek çözünürlüğe sahip sistemleri sizlere sunar. Bilgi almak için siteyi ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir